Archiwum aktualności

9.01.2018 - seminarium wydziałowe

Dnia 9 stycznia 2018 r. (wtorek) o godz. 12:15 w sali NT 144 odbędzie się seminarium wydziałowe, na którym mgr inż. Wojciech Sosnowski (Instytut Technik Wytwarzania WIP PW) przedstawi referat przed otwarciem przewodu doktorskiego pt.: „Wpływ dodatku wodoru do osłony argonowej na jakość złączy spawanych ze stali stopowych wykonanych elektrodą nietopliwą”.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do aktywnego udziału wszystkich: pracowników, doktorantów i studentów.

Wesołych Świąt

Bożego Narodzenia

5.01.2018 - zmiana lokalizacji zajęć w sali NT 241

W dniu 5 stycznia 2018 r. (piątek) w sali NT 241 odbywać się będzie
Olimpiada Wiedzy Technicznej.

Wszystkie zajęcia z sali NT 241 zostają przeniesione do NT 341.

W czwartek 4.01.2018 obowiązuje plan za poniedziałek

Zgodnie z Zarządzeniem Rektora PW w sprawie harmonogramu zajęć dydaktycznych
w roku akademickim 2017/2018, dnia 04.01.2018 (czwartek) odbędą się zajęcia
według planu poniedziałkowego.

20.12.2017 - Wigilia WIP

W związku z Wydziałowym Spotkaniem Wigilijnym Dziekan Wydziału Inżynierii Produkcji ogłasza godziny dziekańskie w dniu 20 grudnia 2017 r. (środa) w godz. 12:15-14:00.

Zapraszamy wszystkich studentów i pracowników WIP - spotykamy się na holu na I pietrze w budynku Nowym Technologicznym.

Seminarium LegalTech Polska #5

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu LegalTech Polska.
Temat seminarium: Przyszłość rynku technologii dla sektora prawnego w Polsce.
Termin: 14 grudnia 2017, godz. 17.00–19.00
Miejsce: CZIiTT PW, sala 4.04

Wstęp wolny pod warunkiem rejestracji. Formularz rejestracyjny >>

Inkubator Innowacyjności PW – prezentacja i networking

Inkubator Innowacyjności PW kończy właśnie pół roku. To idealny moment, aby się przedstawić tym, z którymi nie mieliśmy jeszcze przyjemności współpracować i doskonała okazja, aby opowiedzieć, co udało się w ciągu tych 6 miesięcy osiągnąć, jakie projekty są realizowane, jakim firmom pomagamy w rozwoju i jakie mamy plany na przyszłość.

Zapraszamy na spotkanie dnia 13 grudnia 2017 r. (środa), godz. 12.30 – 15.00 w CZIiTT PW (ul. Rektorska 4 Warszawa) sala 4.01.
Formularz rejestracyjny na spotkanie >>
Więcej informacji na stronie CZIiTT >> oraz na Facebooku >>

Wydarzenia organizowane przez Biuro Karier PW - grudzień 2017

Biuro Karier PW zaprasza wszystkich studentów na wydarzenia organizowane w grudniu 2017.

Zapoznaj się z poniższą listą spotkań i wybierz coś dla siebie!

TIMES - studencki turniej case study

ESTIEM LG Warsaw zaprasza wszystkich studentów do wzięcia udziału w wydarzeniu TIMES, które odbędzie się na Wydziale Inżynierii Produkcji w dniu 9.12.2017 (sobota).

Zgłoszenia zostają przedłużone do 6.12.2017 ze względu na jeszcze 1 (ostatnie!) wolne miejsce. Formularz zgłoszeniowy >>

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/525439037824750/

5.12.2017 - seminarium wydziałowe

Dnia 5 grudnia 2017 r. (wtorek) o godz. 12:15 w sali NT 144 odbędzie się seminarium wydziałowe, na którym mgr inż. Krzysztof Błażejak (Zakład Automatyzacji i Obróbki Skrawaniem ITW WIP PW) przedstawi referat przed otwarciem przewodu doktorskiego pt.: „Wizyjny system diagnostyki stanu narzędzia skrawającego”.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do aktywnego udziału wszystkich: pracowników, doktorantów i studentów.

Kiermasz Świąteczny PW 2017 - zbieramy na Stypendium pod choinkę

Zapraszamy na trzecią edycję Kiermaszu Świątecznego Politechniki Warszawskiej, który odbędzie się na Pl. Politechniki w dniach od 30 listopada do 2 grudnia 2017 roku.

Kiermasz Świąteczny PW to 11 bożonarodzeniowych domków, świąteczne specjały, rękodzieło i specjalne gadżety Politechniki Warszawskiej. A wszystko łączy jeden, szczytny cel - stypendia dla zdolnych studentów PW.

28.11.2017 - seminarium wydziałowe

Dnia 28 listopada 2017 r. (wtorek) o godz. 12:15 w sali NT 144 odbędzie się seminarium wydziałowe, na którym prof. Francesco dell’Isola (Research Center M&MoCS, University of L’Aquila, Rome, Italy) wygłosi wykład pt.: „Metamaterials extremely resistant and resilient to large deformations: applications to engineering and perspectives opened by 3D printing prototyping”.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do aktywnego udziału wszystkich: pracowników, doktorantów i studentów.

Wydarzenia w Inkubatorze Innowacyjności

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zaprasza na wydarzenia związane z Inkubatorem Innowacyjności. W znacznym stopniu dotyczą one pracowników naukowych i oferty dla nich:

Inkubator Innowacyjności Politechniki Warszawskiej (ININ) to zaplecze infrastrukturalne oraz merytoryczne dla środowiska akademickiego PW w zakresie rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności.

Akcelerator Technologiczny to nowy program biznesowego wsparcia dla osób i zespołów, które mają pomysły na nowe technologie.

Seminarium PW: Projekt Ustawy 2.0 - Potencjalne konsekwencje dla Uczelni

Serdecznie zapraszamy na Seminarium Uczelniane Politechniki Warszawskiej, które odbędzie się 29 listopada 2017 r. o godzinie 16:15 w Małej Auli Gmachu Głównego PW.

Seminarium jest otwarte dla wszystkich, a jego tematem będzie: Projekt Ustawy 2.0 - Potencjalne konsekwencje dla Uczelni.

Spotkanie: Ochrona własności intelektualnej w oparciu o blockchain

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zaprasza na spotkanie pt. „Ochrona własności intelektualnej w oparciu o blockchain: zastosowania, nowe możliwości i wyzwania”.

Termin: 15 listopada 2017 r. (środa), godz. 16.30-19.30 (UWAGA: zmiana godz.)
Miejsce: Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW, ul. Rektorska 4, aula II piętro

Rejestracja >>

Sondaż dot. sklepu internetowego PW

Biuro ds. Promocji i Informacji oraz Dział Badań i Analiz CZIiTT PW zaprasza wszystkich studentów do wzięcia udziału w pierwszym sondażu #PowiedzPW, który dotyczy sklepu internetowego PW. Dzięki niemu w szybki sposób poznamy opinie na tematy związane z organizacją sklepu oraz jego rozwojem.

Studiujesz na Politechnice Warszawskiej i chcesz wziąć udział w sondażu?
Kliknij tutaj: http://bit.ly/powiedzPWSklepPW
Sondaż będzie aktywny do 15.11.2017.

Strona internetowa sklepu PW >>

Godziny dziekańskie od 11.00 w dniu 15.11.2017

W związku z przypadającym w dniu 15 listopada 2017 r. Świętem Politechniki Warszawskiej Rektora PW ustanawia w tym dniu godziny wolne od zajęć począwszy od godz. 11:00, dla wszystkich jednostek organizacyjnych Politechniki Warszawskiej z wyjątkiem Filii w Płocku.

Poniżej do pobrania Decyzja Rektora PW nr 200/2017

8. Forum Rozwoju Mazowsza

W dniach 25-26 października 2017 r. odbędzie się Forum Rozwoju Mazowsza organizowane przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych. Jest to największa na Mazowszu impreza prezentująca projekty, które powstały dzięki wsparciu Marszałka Województwa.

Miejsce: Stadion Legii Warszawa

Wstęp jest wolny, wymagana jest jedynie rejestracja >>
Więcej informacji na stronie: https://www.cziitt.pw.edu.pl/atrakcje-cziitt-pw-na-forum-rozwoju-mazowsza/ oraz http://forumrozwojumazowsza.pl/

Welcoming Party for all GPEM Students

Date: 26 October 2017, 5 p.m.

Place: Klub Riviera Remont, ul. Waryńskiego 12, Warsaw

Admission: Free

Host: WIP

Dan Peña - spotkanie z człowiekiem sukcesu

Dan Peña - człowiek sukcesu, milioner, trener

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Danem Peña, na którym opowie o swojej drodze do sukcesu mającej początek na przedmieściach Los Angeles.
Data: 23 listopada 2017, godz. 17.00-19.00
Miejsce: CZIiTT PW

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny po uprzedniej rejestracji >>

Przysposobienie biblioteczne dla I roku studiów INŻYNIERSKICH

W roku akademickim 2017/2018 Przysposobienie biblioteczne dla studentów I roku studiów pierwszego stopnia (INŻYNIERSKICH) będzie prowadzone drogą elektroniczną na Platformie Edukacyjnej Politechniki Warszawskiej >>

"Medicina – Scientia – Cultura" – konferencja w 150. rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej-Curie

W 150. rocznicę urodzin wybitnej polskiej laureatki dwóch nagród Nobla - Marii Skłodowskiej-Curie - zapraszamy do udziału w konferencji MSC2017: "Medicina – Scientia – Cultura", która odbędzie się w dniach 6-9 listopada 2017.
Zapisy oraz szczegółowe informacje na stronie www.msc2017.pl

Zobacz program konferencji:

WUT Monthly Meetings for Foreigners

Welcome to Poland! Feel like home

Monthly Meetings for Foreigners. Join us once a month and learn more about Polish rules and customs.

The first meeting titled Security in Poland will be held on 19th of October at 2.00 p.m. in the room 134 (Main Building of WUT).

More information: www.pw.edu.pl/meetingsforforeigners

Godziny dziekańskie 20.10.2017 dla semestru 1 studiów inżynierskich

Dziekan Wydziału Inżynierii Produkcji ogłasza godziny dziekańskie w dniu 20.10.2017 (piątek) dla studentów pierwszego semestru studiów stacjonarnych inżynierskich w związku z wyjazdem integracyjnym organizowanym przez WRS.

UWAGA: Godziny Dziekańskie w dn. 20.10.2017 r. dotyczą tylko zajęć prowadzonych dla grup: ID-AO-1, ID-MO-1, ID-IO-1, ID-GO-1.
Zajęcia zaplanowane na ten dzień uznaje się za zaliczone i nie podlegają odpracowaniu.
Pozostali studenci uczestniczą w zajęciach wg planu.

The Engineers Band ogłasza nabory!

The Engineers Band to działająca już od 10 lat Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej. Jest zespołem składającym się głównie ze studentów tej uczelni, którzy obok zapału do prowadzenia eksperymentów i licznych badań swoje serce oddają również muzyce. Jeśli grasz na instrumencie i chcesz poznać bliżej działania Orkiestry zgłoś się do nas przez facebook’a lub stronę orkiestra.pw.edu.pl i pojaw się na przesłuchaniach 9, 16 lub 26 października godz. 19:00 w DS Babilon przy ul. Kopińskiej 12/16, sala 19a. Zapraszamy osoby sprawnie posługujące się instrumentem, obyte z występami na żywo, z doświadczeniem w graniu różnorodnego repertuaru, ambitne, chętne do dłuższej współpracy.