The Engineers Band ogłasza nabory!

The Engineers Band to działająca już od 10 lat Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej. Jest zespołem składającym się głównie ze studentów tej uczelni, którzy obok zapału do prowadzenia eksperymentów i licznych badań swoje serce oddają również muzyce. Jeśli grasz na instrumencie i chcesz poznać bliżej działania Orkiestry zgłoś się do nas przez facebook’a lub stronę orkiestra.pw.edu.pl i pojaw się na przesłuchaniach 9, 16 lub 26 października godz. 19:00 w DS Babilon przy ul. Kopińskiej 12/16, sala 19a. Zapraszamy osoby sprawnie posługujące się instrumentem, obyte z występami na żywo, z doświadczeniem w graniu różnorodnego repertuaru, ambitne, chętne do dłuższej współpracy.

Inżyniersi to grupa z imponującym dorobkiem artystycznym. Wykonują aranżacje autorskie, tworzone z myślą o nich, kreują własne programy artystyczne. Zespół konsekwentnie zdobywał serca fanów dając przede wszystkim występy o charakterze rozrywkowym i tanecznym. Organizowane od kilku lat Koncerty Galowe stają się coraz częściej okazją do wykonywania muzyki jazzowej, klasycznej, eksperymentalnej i filmowej. W tym nurcie utrzymany był także występ podczas festiwalu Europejski Stadion Kultury 2017 w Rzeszowie.

Z  orkiestrą The Engineers Band występowali tacy artyści jak Grzegorz Hyży, Halina Mlynkowa, Janusz Szrom, Hanna Banaszak, Mirosław Czyżykiewicz, Małgorzata Czajka, Zbigniew Fil, Małgorzata Pańko, Ania Rusowicz, Michał Milowicz, Beata Wyrąbkiewicz, Dorota Osińska i Małgorzata Janek.

Głównym nurtem muzycznym orkiestry jest muzyka rozrywkowa, taneczna. Jednak od kilku lat w repertuarze pojawiają się również utwory klasyczne, prezentowane na festiwalach w Baden-Baden (Niemcy) oraz Rzymie (Włochy).

W 2015 roku Inżyniersi wzięli udział w koncercie telewizyjnym Wszystko jest Poezja ukazującym twórczość Edwarda Stachury. Wykonali finałową piosenkę „Pod Wielkim Dachem Nieba” skomponowaną przez Mateusza Pospieszalskiego oraz piosenkę „Co warto” z muzyką Dariusza Łapińskiego. W trakcie koncertu towarzyszyli takim artystom jak: Czesław Mozil, Babu Król, Leniwiec, Ewa Prus czy Katarzyna Nosowska.

W marcu 2016 r. widowisko zdobyło I Nagrodę w kategorii „Best Concert 2015” na 6th Global Event Awards Eventex w Bułgarii.
The Engineers Band rozpoczyna kolejny sezon pełen wrażeń. Jeśli grasz na instrumencie i chcesz poznać bliżej działania Orkiestry zgłoś się do nas przez facebook’a lub stronę orkiestra.pw.edu.pl i pojaw się na przesłuchaniach 9, 16 lub 26 października g. 19:00 w DS Babilon przy ul. Kopińskiej 12/16, sala 19a. Zapraszamy osoby sprawnie posługujące się instrumentem, obyte z występami na żywo, z doświadczeniem w graniu różnorodnego repertuaru, ambitne, chętne do dłuższej współpracy.