Spotkanie: Ochrona własności intelektualnej w oparciu o blockchain

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zaprasza na spotkanie pt. „Ochrona własności intelektualnej w oparciu o blockchain: zastosowania, nowe możliwości i wyzwania”.

Termin: 15 listopada 2017 r. (środa), godz. 16.30-19.30 (UWAGA: zmiana godz.)
Miejsce: Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW, ul. Rektorska 4, aula II piętro

Rejestracja >>

Moderator:

Łukasz Sztern (Inkubator Innowacyjności Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej)

16:30-16:40 Wprowadzenie
16:40-16:50 Ewolucja technologiczna: od Internetu do blockchaina
16:50-17:00 Praktyczne przypadki użycia blockchain a własność intelektualna
17:00-17:20 Wyzwania stojące przed technologią blockchain w kontekście własności intelektualnej
17:20-17:30 Przerwa
17:30-19:00 Panel dyskusyjny i wrap-up

Prelegenci:

Maciej Jędrzejczyk, główny Architekt IT dla centralnej administracji państwowej w Polsce i ekspert ds. technologii blockchain na region CEE (IBM)
Odpowiedzialny jest za tworzenie innowacyjnych rozwiązań w zakresie architektury korporacyjnej z wykorzystaniem nowoczesnych technologii IBM, takich jak analityka poznawcza, Big Data, chmura hybrydowa, Internet Rzeczy i blockchain. Reprezentuje firmę IBM w ramach prac Strumienia „Blockchain/DLT i Waluty Cyfrowe” powołanego z inicjatywy Ministerstwa Cyfryzacji, oraz bierze aktywny udział w pracach grupy roboczej fintech, utworzonej przez Polską Izbę Informatyki i Telekomunikacji. Ponadto promuje wykorzystanie tej technologii na licznych konferencjach, warsztatach oraz w mediach społecznościowych. Jest współautorem wielu artykułów i analiz, dotyczących technologii blockchain w Polsce i za granicą.
Lena Marcinoska, adwokat w praktyce prawa własności intelektualnej (kancelaria Wardyński i Wspólnicy)
Zajmuje się prawem własności intelektualnej, zwalczaniem nieuczciwej konkurencji i prawem internetu. Uczestniczy w cywilnych sporach sądowych, sporach domenowych i postępowaniach administracyjnych, opiniowaniu umów, a także w przygotowaniu i negocjowaniu ugód. Pomaga przedsiębiorstwom i start-upom zarządzać własnością intelektualną, również w cyberprzestrzeni.
Rafał Kłoczko, Chief Counsel, Business, IP & Privacy (CD Projekt)
Odpowiedzialny za kwestie prawne w CD PROJEKT, deweloperze gier wideo stojącym za Wiedźminem III: Dziki Gon, najbardziej nagradzana gra wideo w światowej historii. W CD Projekt odpowiada, między innymi za tworzenie globalnych strategii ochrony praw własności intelektualnej i zarządzania nimi, wspieranie rozwoju struktury organizacyjnej, negocjację umów biznesowych, jak również za zgodność tworzonych gier z prawem. Wcześniej pracował w jednej z największych kancelarii prawnych w Polsce.
Tomasz Zalewski, Partner Zarządzający, Head of TMT, IP and Public Procurement (Wierzbowski Eversheds Sutherland)
Kieruje zespołami TMT, własności intelektualnej oraz zamówień publicznych.

 

Partner Centrum oraz współorganizator wydarzenia:
IBM jest światowym liderem w kreowaniu, rozwijaniu i produkcji najbardziej zaawansowanych technologii informatycznych obejmujących systemy komputerowe, oprogramowanie, systemy sieciowe, pamięci masowe i rozwiązania z zakresu mikroelektroniki. Zaawansowane technologie przekładamy na wymierne korzyści dla naszych klientów poprzez profesjonalne rozwiązania i usługi, dostępne na całym świecie.

 

Więcej informacji na stronie: https://www.cziitt.pw.edu.pl/spotkanie-ochrona-wlasnosci-intelektualnej-w-oparciu-o-blockchain/
oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/events/299301957238033/