Finał III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich

Dnia 15 marca 2019 roku odbył się ostatni etap Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich, realizowanego przez Wydział Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej. W trzeciej już edycji konkursu wzięło udział ponad 700 uczniów z 34 szkół z całej Polski. Spośród nich wyłoniono 11 finalistów, którzy mogą cieszyć się indeksem Politechniki Warszawskiej, ponieważ w nagrodę uzyskali uprawnienia do przyjęcia na studia realizowane na kierunku Papiernictwo i Poligrafia, poza normalną procedurą konkursową.
Zapraszamy do galerii zdjęć »

W uroczystym wręczeniu nagród wzięli udział: prof. dr hab. inż. Krzysztof Lewenstein - Prorektor ds. Studiów PW, prof. dr hab. inż. Andrzej Kolasa - Dziekan Wydziału Inżynierii Produkcji (WIP), dr hab. inż. Dawid Myszka, prof. PW - Prodziekan ds. Studiów Niestacjonarnych i Anglojęzycznych na WIP oraz dr hab. inż. Georgij Petriaszwili - Kierownik Zakładu Technologii Poligraficznych WIP PW.

Większość tegorocznych uczniów biorących udział w finale konkursu to uczniowie klas trzecich, którzy stanowili 70% ogółu osób zakwalifikowanych do finału, oprócz nich 26% to maturzyści i 3% – uczniowie klas drugich. Tegoroczni finaliści to: 7. uczniów klas trzecich (64%), 4. uczniów z klas maturalnych (36%), którzy uzyskują uprawnienia do przyjęcia na studia realizowane na kierunku Papiernictwo i Poligrafia, poza normalną procedurą konkursową. Uprawnienia te obowiązują w roku uzyskania świadectwa dojrzałości.

Pełna lista finalistów III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dostępna na oficjalnej stronie konkursu