Kim jesteśmy?
Jesteśmy studentami Politechniki Warszawskiej (w większości Wydziału Inżynierii Produkcji). Działamy w Kole Naukowym Komputerowej Integracji i Automatyzacji Produkcji – CIM. W skrócie nazywamy się Koło Naukowe CIM. Działamy od 2002 roku i jesteśmy najstarszym kołem na naszym wydziale.

Co to znaczy CIM?
CIM to skrót od Computer Integrated Manufacturing – Komputerowo Zintegrowane Wytwarzanie. Chodzi o wykorzystanie komputerów do wspomagania produkcji we wszystkich jej aspektach: projektowaniu, wytwarzaniu, technologii, logistyce itp. Zοbacz więcej.

Czym się zajmujemy?
Interesujemy się zagadnieniami CIM, automatyką, automatyzacją produkcji, robotyką, sieciami komputerowymi, elastycznymi systemami produkcyjnymi, systemami SCADA-MES, automatycznym monitorowaniem i nadzorem produkcji.
Prowadzimy projekty z obszaru wyżej wymienionych dziedzin, bierzemy udział w konferencjach i szkoleniach, organizujemy odczyty, jeździmy do fabryk przyglądać się z bliska nowoczesnym rozwiązaniom.

Kogo zapraszamy?
Do członkostwa zapraszamy wszystkich studentów Politechniki Warszawskiej zainteresowanych nabywaniem i rozwijaniem swoich umiejętności związanych z projektowaniem i utrzymywaniem nowoczesnych systemów produkcyjnych. Jeśli jesteś zainteresowany – napisz do nas.