Elektronika drukowana

Zespół Pani prof. dr hab. inż. Małgorzaty Jakubowskiej przedstawił swoje osiągnięcia i perspektywy, a także wprowadził w tajniki technologii elektroniki drukowanej w programie telewizyjnym „Krypton”. Program ten jest emitowany przez TVP Nauka, a tematyką przewodnią są nowoczesne technologie, badania naukowe oraz praktyczne wykorzystanie odkryć naukowców.

Zapraszamy do obejrzenia całego odcinka »

Gratulujemy naszym laureatom Young PW

Niedawno rozstrzygnięto II edycję konkursu YOUNG PW. Wśród laureatów znalazły się dwie osoby z naszego Instytutu:

1. Dr inż. Sandra Lepak-Kuc Ekologiczne kompozyty węglowe dedykowane nowoczesnym strukturom elektroniki drukowanej w nurcie zrównoważonego rozwoju 148 407,50 zł
  2. Dr inż. Łucja Dybowska-Sarapuk Badanie wpływu geometrii przewodzących mikrowzorów grafenowych wykonywanych techniką druku strumieniowego na wzrost i zachowanie komórek neuralnych 138 325,00 zł

GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.

Dyplom doktora habilitowanego dla pracownika IMIP

Pani dr hab. Joanna Izdebska-Podsiadły odebrała z rąk Rektora PW prof. Krzysztofa Zaremby dyplom doktora habilitowanego.

Konkurs na stanowisko ADIUNKTA w ZKMiIB

Rektor Politechniki Warszawskiej ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta w grupie pracowników, badawczych w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie inżynieria biomedyczna w Zakładzie Konstrukcji Maszyn i Inżynierii Biomedycznej w Instytucie Mechaniki i Poligrafii na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Warszawskiej, która będzie stanowiła podstawowe miejsce pracy w rozumieniu ustawy - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dnia 20 lipca 2018 r. zwana dalej „ustawą”.

Inauguracja roku akademickiego 2023/2024 na WMT

Dnia 4.10.2023 odbyła się Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024 na Wydziale Mechanicznym Technologicznym, podczas której wykład inauguracyjny pt.: „Elektronika drukowana technologia XXI wieku…" wygłosiła Prof. dr hab. inż. Małgorzata Jakubowska.
Pracownicy IMIP zostali wyróżnieniu nagrodami Rektora PW: prof. dr hab. inż. Mariusz Magier (I stopnia), dr inż. Jacek Mateusz Bajkowski (I stopnia), dr hab. inż  Marcin Bajkowski (II stopnia), prof. dr hab. inż. Marek Pawlikowski (II stopnia).
Nagrodę zespołową otrzymali: dr inż. Grzegorz Wróblewski, dr inż. Roman Grygoruk oraz dr inż. Janusz Domański.

Zmarł dr Wilhelm Orsetti

Z głębokim smutkiem odebraliśmy wiadomość o śmierci
Pana dr Wilhelma Orsettiego.

Nabożeństwo żałobne odprawione zostanie w piątek 14 lipca 2023 roku o godzinie 13.00 w kościele pw. Św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach,
po którym nastąpi odprowadzenie Zmarłego do grobu rodzinnego.

dr inż. Marta Gajadhur opowiada w mediach o barwach Flagi Narodowej

Dnia 2 maja 2023 roku dr inż. Marta Gajadhur była gościem w audycjach na żywo Polskiego Radio oraz w TVP info w programach informacyjnych, opowiadając o barwach Flagi Narodowej. Zapraszamy do odsłuchania audycji!

Program Pierwszy Polskiego Radia Sygnały Dnia »

Program Trzeci Polskiego Radia »

TVP Info »

Panorama »

Finał VII edycji Konkursu Poligraficznego

Dnia 15 marca 2023 w Zakładzie Technologii Poligraficznych, odbył się finał VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich. W finale wzięło udział 49 uczniów, wśród których Jury konkursu wyróżniło 18 finalistów, którzy uzyskali uprawnienia do przyjęcia na studia na kierunku Papiernictwo i Poligrafia poza normalną procedurą konkursu świadectw maturalnych. Komisja konkursowa wyłoniła jedną Laureatkę oraz przyznała ex equo drugie miejsce dwojgu Uczniom. Pełna lista finalistów jest dostępna na stronie konkursu ». Serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy do galerii zdjęć »

Laureaci Złotej Kredy 2020

Dnia 16 listopada 2020 r. poznaliśmy Laureatów Złotej Kredy, czyli najlepszych w opinii studentów nauczycieli akademickich. W tym roku na naszym Wydziale wyróżnienia otrzymali:
dr Magdalena Bylińska - w kategorii Najlepsza Prowadząca wykłady,
mgr inż. Ewa Kołodziejuk - w kategorii Najlepsza Prowadząca laboratoria/projekty,
dr inż. Radosław Morek - w kategorii Najlepszy Prowadzący zajęcia w jęz. angielskim,
dr hab. inż. Georgij Petriaszwili - w kategorii Najlepszy Prowadzący zajęcia zdalne.

IMiP

Instytut Mechaniki i Poligrafii