IV Mazowieckie Sympozjum Spawalnicze

17 czerwca 2021 r. odbyło się na Wydziale Inżynierii Produkcji (obecnie Wydział Mechaniczny Technologiczny) Politechniki Warszawskiej kolejne, IV Mazowieckie Sympozjum Spawalnicze.

Ze względu na sytuację związaną z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 Sympozjum przeprowadzono w reżimie sanitarnym wynikającym z obowiązujących w tym dniu przepisów związanych z zachowaniem bezpieczeństwa epidemiologicznego w kraju i odbyło się w trybie hybrydowym. Prezentacja referatów przedstawiających najnowsze osiągnięcia naukowe i techniczne z zakresu spawalnictwa oraz wystawa sprzętu i urządzeń spawalniczych odbyły się w trybie stacjonarnym, a towarzyszyła im transmisja na żywo poprzez kanał YouTube Wydziału Inżynierii Produkcji PW.

Sympozjum zorganizowano zgodnie z wymaganiami procesu podtrzymania uprawnień certyfikatów kompetencji inżynierów IWE.

Podczas Sympozjum wygłoszono trzynaście referatów, poruszających aktualne zagadnienia związane z technologią i oprzyrządowaniem procesów spajania oraz ich jakością i efektywnością.  Poniżej przedstawiono szczegółowy program Sympozjum.

Program IV Mazowieckiego Sympozjum Spawalniczego

Otwarcie Sympozjum (TV On-line)

Przywitanie Gości, Otwarcie IV Mazowieckiego Sympozjum Spawalniczego
(70-lecie ZIS, przedstawienie Zakładu – Tomasz Chmielewski)