W roku akademickim 2023/2024 Zakład Inżynierii Spajania PW planuje uruchomienie Studiów Podyplomowych "Inżynieria Spajania - Kompetencje Międzynarodowego Inżyniera Spawalnika (IWE)"
Warunkiem uruchomienia zajęć w ramach Studium Podyplomowego jest zgłoszenie się minimum 15-stu słuchaczy. Planowany termin:
- rozpoczęcia zajęć (edycja 2023/2024) - 07.10.2023
- zakończenia zajęć (edycja 2023/2024) - czerwiec 2024.
W dniu 22.06.2023 r. odbyło się kolejne, VI. Mazowieckie Sympozjum Spawalnicze. Spotkanie miało miejsce na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Warszawskiej. Sympozjum zorganizowano zgodnie z procesem podtrzymania certyfikatów kompetencji IWE.
Zgodnie z zarządzeniem nr 59/2021 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 30 czerwca 2021 r. w sprawie zmian w strukturze organizacyjnej PW oraz zmian do Regulaminu organizacyjnego Politechniki Warszawskiej, z dniem 1 sierpnia 2021 r. Wydział Inżynierii Produkcji przekształcił się w zakresie zmiany nazwy na Wydział Mechaniczny Technologiczny (WMT).
W związku ze zmianą nazwy Wydziału nastąpiła również zmiana adresu strony WWW Zakładu.
Bieżący adres strony WWW Zakładu Inżynierii Spajania:
Obecnie trwają prace związane z przenoszeniem strony WWW Zakładu pod wymieniony adres.
Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.
W dniu 17.03.2023 o godz. 12:15 (sala NT220) odbyło się seminarium naukowe Zakładu Inżynierii Spajania, na którym Pan dr inż. Mariusz Tryznowski (Zakład Inżynierii Spajania WMT) wygłosił referat zatytułowany "Charakterystyka wybranych obszarów badawczych".
W związku ze zmianami w prowadzeniu wybranych zajęć dydaktycznych, spowodowanymi m.in. pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, na stronie internetowej Zakładu Inżynierii Spajania (zakładka "Dydaktyka") są na bieżąco zamieszczane dodatkowe materiały dydaktyczne.
Stara wersja zakładki "Dydaktyka" (nadal działająca) TUTAJ.
Studia Podyplomowe „Inżynieria Spajania - Kompetencje Międzynarodowego Inżyniera Spawalnika (IWE)” prowadzone są przez Zakład Inżynierii Spajania Politechniki Warszawskiej.
Charakterystyka
Studia Podyplomowe „Inżynieria Spajania - Kompetencje Międzynarodowego Inżyniera Spawalnika (IWE)” prowadzone są w oparciu o wytyczne IIW IAB-252r5-19 oraz wymagania Instytutu Spawalnictwa W-01/IS-67 (wydanie 13) i adresowane do inżynierów, zajmujących się w pracy zawodowej technologiami spawalniczymi.
W ramach studiów stacjonarnych i niestacjonarnych II-go stopnia (magisterskich) Zakład Inżynierii Spajania wspólnie z zespołem Odlewnictwa (ZOPiO) prowadzi na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn specjalność "Spawalnictwo i Odlewnictwo". Po jej ukończeniu istnieje możliwość rozszerzenia wiedzy z zakresu szeroko rozumianego spawalnictwa w ramach jednorocznych studiów podyplomowych, umożliwiających zdobycie uprawnień Międzynarodowego Inżyniera Spawalnika (IWE). Warunkiem uruchomienia specjalności jest zgłoszenie się odpowiedniej liczby chętnych.
ZAPRASZAMY do wyboru specjalności "Spawalnictwo i Odlewnictwo"!
22 września 2022 r. odbyło się V Mazowieckie Sympozjum Spawalnicze.
Zapraszamy do odwiedzenia strony WWW poświęconej Sympozjum, na której można zapoznać się m.in. z tematyką prezentowanych referatów.
Elektroniczna Politechnika Warszawska łączy usługi i aplikacje informatyczne dostępne dla pracowników i studentów Politechniki Warszawskiej. Należą do nich:
- uczelniany portal pracowniczy (SAP),
- uczelniany system obsługi studiów (USOSweb),
- uczelniana skrzynka pocztowa (WEBMAIL)
- uczelniana platforma nauczania zdalnego (MOODLE) - zintegrowana z systemem USOSweb.
- Politechnika Warszawska
- Wydział Mechaniczny Technologiczny
- Instytut Technik Wytwarzania PW
- Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej
- Welding Technology Review
- GIT Centrum Spawalnictwa
- Oddział Warszawski Sekcji Spawalniczej SIMP
- International Institute of Welding
- European Welding Federation
- American Welding Society
- The Welding Institute