W roku akademickim 2023/2024 Zakład Inżynierii Spajania PW uruchomił Studia Podyplomowe "Inżynieria Spajania - Kompetencje Międzynarodowego Inżyniera Spawalnika (IWE)"
Warunkiem uruchomienia zajęć w ramach Studiów Podyplomowych było zgłoszenie się minimum
15-stu słuchaczy.
- Rozpoczęcie zajęć w ramach studiów (edycja 2023/2024) - 07.10.2023.
- Planowany termin zakończenia zajęć (edycja 2023/2024) - czerwiec 2024.
Zgodnie z zarządzeniem nr 59/2021 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 30 czerwca 2021 r. w sprawie zmian w strukturze organizacyjnej PW oraz zmian do Regulaminu organizacyjnego Politechniki Warszawskiej, z dniem 1 sierpnia 2021 r. Wydział Inżynierii Produkcji przekształcił się w zakresie zmiany nazwy na Wydział Mechaniczny Technologiczny (WMT).
W związku ze zmianą nazwy Wydziału nastąpiła również zmiana adresu strony WWW Zakładu.
Bieżący adres strony WWW Zakładu Inżynierii Spajania:
Obecnie trwają prace związane z przenoszeniem strony WWW Zakładu pod wymieniony adres.
Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.
W dniu 17.03.2023 o godz. 12:15 (sala NT220) odbyło się seminarium naukowe Zakładu Inżynierii Spajania, na którym Pan dr inż. Mariusz Tryznowski (Zakład Inżynierii Spajania WMT) wygłosił referat zatytułowany "Charakterystyka wybranych obszarów badawczych".
Informujemy, że stara wersja strony WWW Zakładu Inżynierii Spajania i poprzednia wersja zakładki "Dydaktyka" nie są już dostępne. W związku z tym oraz ze zmianami w prowadzeniu wybranych zajęć dydaktycznych, pomoce dydaktyczne będą sukcesywnie aktualizowane i zamieszczane na aktualnej stronie internetowej Zakładu Inżynierii Spajania (w zakładce "Dydaktyka"). Z tego względu w roku akademickim 2023/2024 mogą wystąpić trudności z dostępem do nich. W takim przypadku o pomoce dydaktyczne prosimy pytać prowadzących dane zajęcia.
Kalendarium
27 |
28.01.2024 Ostatni dzień zajęć semestru zimowego01:00 |
29 |
29.01-11.02.2024 Sesja egzaminacyjna zimowa01:00 |
Studia Podyplomowe „Inżynieria Spajania - Kompetencje Międzynarodowego Inżyniera Spawalnika (IWE)” prowadzone są przez Zakład Inżynierii Spajania Politechniki Warszawskiej.
Charakterystyka
Studia Podyplomowe „Inżynieria Spajania - Kompetencje Międzynarodowego Inżyniera Spawalnika (IWE)” prowadzone są w oparciu o wytyczne IIW IAB-252r5-19 oraz wymagania Instytutu Spawalnictwa W-01/IS-67 (wydanie 13) i adresowane do inżynierów, zajmujących się w pracy zawodowej technologiami spawalniczymi.
W ramach studiów stacjonarnych i niestacjonarnych II-go stopnia (magisterskich) Zakład Inżynierii Spajania wspólnie z zespołem Odlewnictwa (ZOPiO) prowadzi na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn specjalność "Spawalnictwo i Odlewnictwo". Po jej ukończeniu istnieje możliwość rozszerzenia wiedzy z zakresu szeroko rozumianego spawalnictwa w ramach jednorocznych studiów podyplomowych, umożliwiających zdobycie uprawnień Międzynarodowego Inżyniera Spawalnika (IWE). Warunkiem uruchomienia specjalności jest zgłoszenie się odpowiedniej liczby chętnych.
ZAPRASZAMY do wyboru specjalności "Spawalnictwo i Odlewnictwo"!
22 czerwca 2023r. odbyło się VI Mazowieckie Sympozjum Spawalnicze.
Zapraszamy do odwiedzenia strony WWW poświęconej Sympozjum, na której można zapoznać się m.in. z tematyką prezentowanych referatów.
Elektroniczna Politechnika Warszawska łączy usługi i aplikacje informatyczne dostępne dla pracowników i studentów Politechniki Warszawskiej. Należą do nich m.in:
- uczelniany portal pracowniczy (SAP),
- uczelniany system obsługi studiów (USOSweb),
- uczelniana skrzynka pocztowa (WEBMAIL)
- uczelniana platforma nauczania zdalnego (LeOn) - zintegrowana z systemem USOSweb.
- Politechnika Warszawska
- Wydział Mechaniczny Technologiczny
- Instytut Technik Wytwarzania PW
- Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej
- Welding Technology Review
- GIT Centrum Spawalnictwa
- Oddział Warszawski Sekcji Spawalniczej SIMP
- International Institute of Welding
- European Welding Federation
- American Welding Society
- The Welding Institute