Rozszerzamy współpracę – podpisaniu listu intencyjnego z Beckhoff Automation

logo firmy Beckhoff

Dnia 21 stycznia 2021 r. na Wydziale Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej został podpisany list intencyjny dotyczący współpracy pomiędzy Beckhoff Automation Sp. z o.o. a Wydziałem Inżynierii Produkcji PW.

Poprzez podpisanie listu Beckhoff Automation Sp. z o.o. i WIP PW wyraziły intencję współdziałania w zakresie realizacji między innymi innowacyjnych prac badawczo-rozwojowych oraz staży i praktyk dla studentów Wydziału w firmie.

Inicjatywa ta pozwoli połączyć naukę z nowoczesnymi rozwiązaniami z zakresu automatyki. Ambitni Studenci z Wydziału Inżynierii Produkcji będą mogli rozwijać swoje aspiracje pod opieką doświadczonych ekspertów z firmy Beckhoff.

Firma Beckhoff w swoim portfolio posiada nowoczesne rozwiązania bazujące na niezwykle wydajnej technologii sterowania opartej na komputerach PC oferując szeroki zakres produktów w dziedzinie IPC, I/O, silników i napędów oraz oprogramowania sterującego. Firma uważana jest za jednego z liderów rynku technologicznego, szczególnie w dziedzinie automatyzacji opartej na oprogramowaniu i posiada szeroki, kompleksowy zakres technologii aplikacyjnych, począwszy od komunikacji przemysłowej, sterowników PLC i ruchu, aż po przetwarzanie obrazu i sztuczną inteligencję.