Aktualności

Konkurs ART of PACKAGING - Debiuty 2021

Grafika konkursu Art of Packaging 2021

ART of PACKAGING Debiuty promuje i nagradza pomysły młodych artystów w segmencie projektowania opakowań. Przedmiotem Konkursu jest wyłonienie najlepszego opakowania, które nie funkcjonuje jeszcze na rynku i jest jedynie projektem/prototypem. Opakowania i projekty mogą zgłaszać studenci i młodzi niezależni twórcy. Poznaj KATEGORIE konkursowe »

UWAGA: termin nadsyłania zgłoszeń przedłużono do 5.07.2021 r.
Regulamin konkursu »

Więcej informacji na stronie: http://artofpackaging.pl/

Ogólnopolski Konkurs Poligraficzny - informacja o składaniu dokumentów na studia

Informacja dla laureatów i wyróżnionych finalistów Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dotycząca rejestracji na studia na kierunku Papiernictwo i Poligrafia Wydziału Inżynierii Produkcji.

Rejestracji należy dokonać w terminie od 8 do 30 czerwca 2021 r. za pośrednictwem strony https://www.zapisy.pw.edu.pl/

Prosimy o zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi w załączonym pliku PDF.

Pobierz plik (pdf, 109,95 kB)

Poligrafia - Sztuka, Techniki, Technologie

Długo oczekiwana i tworzona od kilku lat publikacja, w końcu ukazała się drukiem w pięknej oprawie złożonej, z charakterystyczną grafiką cenionej serii wydawniczej. Książka została opracowana przez zespół dydaktyków i pracowników naukowych COBRPP i Zakładu Technologii Poligraficznych PW. Adresowana jest przede wszystkim do uczniów szkół średnich i studentów kierunków graficznych i poligraficznych, ale także do wszystkich, którzy chcą zgłębić podstawy projektowania typograficznego, przygotowania prac do drukowania oraz procesów dotyczących samego drukowania i wykończenia druków.

Autorzy: Konrad Blachowski, Grażyna Czech, Tomasz Dąbrowa, Henryk Godlewski, Jacek Hamerliński, Stefan Jakucewicz, Bernard Jóźwiak, Jan Kowalczyk, Leszek Markowski, Stanisław Stachowicz, Barbara Stankiewicz, Przemysław Śleboda, Andrzej Tomaszewski,

Wydawca: Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Poligraficznego

Strona zakupu: https://www.cobrpp.com.pl/strona.php?str=w_zamowienie

Konkurs na okładkę książki uszlachetnioną w technologii 3D Touch - 2. edycja

Drukarnia cyfrowa Totem.com.pl, Konica Minolta (współorganizator) oraz magazyn „Wydawca” wraz z portalem wydawca.com.pl zapraszają do udziału w 2. edycji konkursu na okładkę książki uszlachetnioną w technologii 3D Touch. Regulamin konkursu (plik PDF do pobrania).

Termin nadsyłania prac do: 29 sierpnia 2021 r.

Więcej informacji o Konkursie na stronach: https://www.totem.com.pl/nowosci/konkurs-na-okladke-ksiazki oraz https://www.totem.com.pl/konkurs

Regulamin konkursu na okladkę książki uszlachetnioną w technologii 3D Touch (2. edycja 2021)

Pobierz plik (pdf, 119,76 kB)

Baza Access Engineering - dostęp testowy

Biblioteka Główna PW zaprasza do testowania bazy Access Engineering z zakresu szeroko pojętej inżynierii, a w szczególności nauk ścisłych, matematyczno-przyrodniczych, fizyki, nauk inżynieryjno-technicznych i informatyki, przeznaczonej dla naukowców, inżynierów, kadry dydaktycznej oraz studentów. Baza udostępnia: podręczniki, monografie, filmy video, interaktywne wykresy, tabele i kalkulatory naukowe.
dla wszystkich użytkowników z komputerów w sieci PW oraz z dowolnego komputera dla użytkowników zarejestrowanych w zintegrowanym systemie bibliotecznym PW. Opinie na temat bazy prosimy przesyłać za pomocą ankiety »

Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów PW - weź udział w badaniu

Grafika dotycząca badania Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów PW

Droga Studentko, Drogi Studencie,
Już niedługo zostaniesz absolwentem Politechniki Warszawskiej. Biuro Karier PW zaprasza Cię do pozostania w kontakcie z uczelnią oraz wzięcia udziału w badaniu Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów PW.
Do badania zaprosimy Cię po 6-12 miesiącach od uzyskania dyplomu. Jeśli chcesz, zostaw swój adres e-mail w dziekanacie, byśmy mogli się z Tobą skontaktować.
Dowiedz się więcej o badaniu oraz o ofercie Biura Karier PW dla Absolwentów.

Zespół Biura Karier PW życzy wielu sukcesów w rozwijaniu Twojej kariery!

Koronawirus a funkcjonowanie PW – najnowsze informacje

Zgodnie z Zarządzeniem nr 6/2021 Rektora PW z dnia 27 stycznia 2021 r. zajęcia dydaktycznych w Politechnice Warszawskiej w okresie od 20 lutego do 16 czerwca 2021 r. będą realizowane w trybie zdalnym.
W związku z przedłużeniem obowiązujących w Polsce obostrzeń do 18 kwietnia, w mocy pozostaje treść listu Rektora PW z 26 marca 2021 roku.
Stale aktualizowane informacje są zamieszczane na stronie głównej PW oraz w Biuletynie Informacji Publicznej PW. Proszę o zapoznanie się również z linkami:
Uczelnia w czasie pandemii »
PW a koronawirus – FAQ »

Finał V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego

Dnia 15 marca 2021 r. odbył się finał V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego. Ostatni etap konkursu został przeprowadzony on-line za pośrednictwem platformy https://konkurspoligrafia.wip.pw.edu.pl/
Spośród uczestników wyłoniono 1 Laureatkę oraz wyróżniono 16 najlepszych finalistów - uzyskali oni tym samym uprawnienia do przyjęcia na studia poza procedurą konkursową.
Pełna lista laureatów i wyróżnionych finalistów na stronie konkursu »

Serdecznie gratulujemy!

50-lecie kształcenia poligrafów na Politechnice Warszawskiej 1968-2018

W 2018 roku Zakład Technologii Poligraficznych (były Instytut Poligrafii) obchodził uroczystości jubileuszu 50-lecia swojego istnienia. Jubileusz uświetniły dwie międzynarodowe konferencje: stowarzyszenia instytucji naukowych – International Association of Research Organizations for the Information, Media and Graphic Arts Industries (IARIGAI) oraz stowarzyszenia wyższych szkół poligraficznych – International Circle of Educational Institutes for Graphic Arts Technology and Management (IC). Zapraszamy do przeczytania krótkiej relacji »

Serdecznie dziękujemy wszystkim Mecenasom, Darczyńcom i Patronom za wsparcie finansowe i medialne naszego jubileuszu.

Nowi profesorowie WIP

Postanowieniem z 14 stycznia 2021 r. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej do grona profesorów dołączył dr hab. inż. Yuriy Pyr'ev.

Profesorami nauk inżynieryjno-technicznych na Wydziale Inżynierii Produkcji zostali również: dr hab. inż. Tomasz Chmielewski i dr hab. inż. Tomasz Lekszycki.

Serdecznie gratulujemy!

Biblioteka w ZTP - wytyczne dot. korzystania i nowe godziny otwarcia

Drodzy czytelnicy,

Prosimy o poświęcenie chwili na przeczytanie wytycznych dotyczących korzystania z Biblioteki ZTP, które mają pomóc nam wszystkim przetrwać ten czas w zdrowiu. Będziemy bardzo wdzięczni za zapoznanie się z nimi i stosowanie się do nich dla dobra nas wszystkich.

Ploter tnąco-bigujący w ZTP dzięki firmie Mondi Simet

W dniu 17 grudnia 2020 roku odbyło się uroczyste przekazanie przez firmę Mondi Simet Sp. z o.o. dla Zakładu Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej przemysłowego plotera tnąco-bigującego ProDigi 1613 firmy LaserComb (Niemcy). Dzięki temu studenci mają możliwość zdobycia praktycznej wiedzy z zakresu projektowania i wytwarzania opakowań, a ZTP zyskało nowego partnera.
Pełna treść artykułu »

Zapraszamy też do galerii zdjęć »

Wyróżnienie RKN dla KN CMYK

Z przyjemnością informujemy, że nasze Koło Naukowe CMYK zostało wyróżnione przez Radę Kół Naukowych jako koło aktywnie działające w PW.

W kategorii projektu „Koła dla Kół naukowych” KN CMYK zajęło trzecie miejsce za organizowane webinaria, natomiast w kategorii wyzwania RKN – KN CMYK zostało wyróżnione w kategorii Challenge „Połam język”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Quiz o PW

Za nami II etap Quizu o PW. Wydarzenie odbyło się 10 grudnia 2020 roku na platformie MS Teams.
Oto lista wszystkich pytań i odpowiedzi »

W finale Quizu o PW wystąpi 5 osób, które zdobyły najwięcej punktów w II etapie.
Zapraszamy do oglądania finału, który odbędzie się 17 grudnia 2020 roku i będzie na żywo pokazywany na politechnicznych profilach na Facebooku » i YouTubie »

Więcej informacji na stronie PW »

Zarządzenie nr 127/2020 Rektora PW

Plik zawiera Zarządzenie Rektora PW nr 127/2020 z 2 listopada 2020 r. w sprawie prowadzenia zajęć dydaktycznych w Politechnice Warszawskiej w okresie od dnia 16 listopada 2020 r. do dnia 29 stycznia 2021 r.

Pobierz plik (pdf, 315,52 kB)

Zarządzenie nr 104/2020 Rektora PW

Plik zawiera Zarządzenie Rektora PW nr 104/2020 z 30 września 2020 r. w sprawie funkcjonowania Uczelni w okresie epidemii koronawirusa COVID-19.

Pobierz plik (pdf, 2,63 MB)

Zarządzenie nr 113/2020 Rektora PW

Zarządzenie nr 113/2020 Rektora PW z dnia 15 października 2020 r. w sprawie prowadzenia zajęć dydaktycznych w Politechnice Warszawskiej w okresie od dnia 19 października 2020 r. do dnia 15 listopada 2020 r.

Pobierz plik (pdf, 244,84 kB)

Zmiana trybu prowadzenia zajęć na WIP

Od dnia 12 października 2020 r. do odwołania wszystkie zajęcia dydaktyczne (w tym laboratoryjne, ćwiczeniowe i projektowe) dla studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych będą realizowane w trybie niestacjonarnym z wykorzystaniem technik kształcenia na odległość.
Uprzejmie proszę o zapoznanie się z pełną treścią nowych Zarządzeń Dziekana WIP: Zarządzeniem nr 3/2020 oraz Zarządzeniem nr 2/2020

Zarządzenie nr 3/2020 Dziekana WIP PW

Zarządzenie nr 3/2020 Dziekana Wydziału Inżynierii Produkcji PW z dnia 11.10.2020 w sprawie zmiany trybu zajęć stacjonarnych, laboratoryjnych, ćwiczeniowych i projektowych, prowadzonych w Wydziale Inżynierii Produkcji dla studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, pierwszego i drugiego stopnia kształcenia.

Pobierz plik (pdf, 67,58 kB)

Zarządzenie nr 2/2020 Dziekana WIP PW

Zarządzenie nr 2/2020 Dziekana Wydziału Inżynierii Produkcji PW z dnia 11.10.2020 w sprawie zmiany trybu zajęć stacjonarnych prowadzonych w Wydziale Inżynierii Produkcji dla studentów pierwszego roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych.

Pobierz plik (pdf, 67,28 kB)

Zarządzenie Rektora PW nr 104/2020 z 30 września 2020 r.

Plik zawiera Zarządzenie Rektora PW nr 104/2020 z 30 września 2020 r. w sprawie funkcjonowania Uczelni w okresie epidemii koronawirusa COVID-19

Pobierz plik (pdf, 2,63 MB)

Przedłużony konkurs na okładkę książki uszlachetnioną w technologii 3D Touch

Drukarnia cyfrowa Totem.com.pl, Konica Minolta (współorganizator) oraz magazyn „Wydawca” wraz z portalem wydawca.com.pl zapraszają do udziału w konkursie na okładkę książki uszlachetnioną w technologii 3D Touch. Zapraszamy wszystkich, którzy pasjonują się grafiką i jednocześnie kochają książki.

Termin nadsyłania prac przedłużony do: 25 października 2020 r.

Więcej informacji o Konkursie na stronach: https://www.totem.com.pl/konkurs oraz https://www.totem.com.pl/nowosci/przedluzamy-konkurs

Zagłosuj w plebiscycie „Złoty Inżynier 2019”

Statuetka Złoty Inżynier

Do 26 stycznia 2020 r. trwa głosowanie w plebiscycie „Złoty Inżynier 2019”, organizowanym przez „Przegląd Techniczny” i Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelną Organizację Techniczną. W gronie kandydatów do tytułu znalazł się m.in. prof. Dawid Myszka z Wydziału Inżynierii Produkcji. Głos można oddać za pośrednictwem internetu: www.przeglad-techniczny.pl, gdzie znajduje się pełna lista kandydatów.

Laureaci Złotej Kredy 2019

Dnia 16 listopada 2019 r. w ramach obchodów Święta Politechniki Warszawskiej po raz jedenasty odbyła się Gala Złotej Kredy, podczas której wyróżnieni zostają najlepsi w opinii studentów, nauczyciele akademiccy. W tym roku wśród laureatów ponownie znaleźli się pracownicy Zakładu Technologii Poligraficznych:

- dr inż. Leszek Markowski - w kategorii Najlepszy Prowadzący
- dr hab. inż. Zuzanna Żołek-Tryznowska - w kategorii Najlepszy Wykładowca

Serdecznie gratulujemy!