Aktualności

Wyjazd edukacyjny studentów do fabryki Koenig&Bauer w Niemczech

W dniach 19-20 maja 2022 r. studenci z Zakładu Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej pod opieką dr inż. Marty Gajadhur wraz ze studentami Centrum Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej pod opieką dr inż. Aleksandry Erdman i mgr Kingi Troczyńskiej gościli w niemieckiej fabryce maszyn drukujących i introligatorskich w Radebeul.

Zobacz galerię zdjęć »

Zobacz film »

Ogólnopolski Konkurs Poligraficzny - informacja o składaniu dokumentów na studia

Informacja dla laureatów i wyróżnionych finalistów Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dotycząca rejestracji na studia na kierunku Papiernictwo i Poligrafia Wydziału Mechanicznego Technologicznego.

Rejestracji należy dokonać w terminie od 6 czerwca do 6 lipca 2022 r. za pośrednictwem strony: https://www.zapisy.pw.edu.pl/

Prosimy o zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi w załączonym pliku PDF.

Ogólnopolski Konkurs Poligraficzny - informacja o składaniu dokumentów na studia

Informacja dla laureatów i wyróżnionych finalistów Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dotycząca rejestracji na studia na kierunku Papiernictwo i Poligrafia Wydziału Inżynierii Produkcji.

Rejestracji należy dokonać w terminie od 6 czerwca do 6 lipca 2022 r. za pośrednictwem strony: https://www.zapisy.pw.edu.pl/

Prosimy o zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi w załączonym pliku PDF.

Pobierz plik (pdf, 102,75 kB)

Laureaci 6. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich

Finał szóstej edycji Konkursu Poligraficznego

Dnia 15 marca 2022 r. poznaliśmy tegorocznych Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich. W szóstej edycji Konkursu wzięło udział ponad 700 uczniów z 42 szkół z 13 województw z całej Polski. Do finału przystąpiło 35 osób, spośród których wyłoniono ex aequo dwóch laureatów konkursu, a 18 wygrało „indeks” i zapewniło sobie miejsce na liście studentów na kierunku Papiernictwo i Poligrafia w Politechnice Warszawskiej.
Serdecznie gratulujemy!
Galeria zdjęć »

Przemysłowe drukowanie cyfrowe materiałów opakowaniowych i opakowań

Autor: Katarzyna Piłczyńska
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej
Monografia zawiera nową klasyfikację opakowaniowych podłoży drukowych oraz technologie cyfrowe. Zaprezentowano w niej wyniki przeprowadzonych badań nad jakością różnych odbitek cyfrowych wykonanych na podłożach dedykowanych i niededykowanych, opisano produkcyjne systemy drukowania cyfrowego, w tym systemy uszlachetniania oraz przedstawiono charakterystykę opakowaniowych podłoży drukowych oraz atramentów i tonerów. Publikacja jest przeznaczona dla studentów i pracowników branży poligraficznej, związanych z drukowaniem cyfrowym.
Publikacja jest dostępna w Oficynie Wydawniczej PW oraz na stronie www.ibuk.pl (wersja cyfrowa).

Poznaj Świat Poligrafii Professional

Świat Poligrafii Professional to czasopismo ukazujące się od 2000 roku, którego mottem - cały czas aktualnym - jest „Nowe wyzwania dla mediów i druku”. Czasopismo w wersji tradycyjnej ukazuje się regularnie dzięki dużej grupie stałych Czytelników. Dla wszystkich tych, którzy z jakiegoś powodu nie posiadają dostępu do wersji tradycyjnej, uruchomiona została wersja elektroniczna. Teraz wersja elektroniczna wybranych wydań jest dostępna w całości - przekonajcie się o tym, jak ciekawe materiały prezentowane są na łamach tego czasopisma.

Więcej na stronie: https://www.printnews.pl/promo/

Funkcjonowanie PW w czasie pandemii: zajęcia stacjonarne od 23.02.2022

Od 23 lutego podstawowym trybem realizacji zajęć dydaktycznych i pracy jest tryb stacjonarny, o czym mowa w komunikacie Rektora z 16 lutego 2022 roku.

Do 22 lutego zajęcia dydaktyczne oraz egzaminy i inne zaliczenia odbywają się w trybie zdalnym na podstawie decyzji Rektora nr 7/2022 z 20 stycznia 2022 roku.

W pozostałych kwestiach związanych z funkcjonowaniem PW w czasie pandemii obowiązuje Zarządzenie Rektora nr 110/2021 z 18 listopada 2021 r.

Stale aktualizowane informacje są zamieszczane na stronie głównej PW

Harmonogram zajęć na semestr letni 2021/2022

Harmonogram zajęć na semestr letni 2021/2022 dla kierunku Papiernictwo i poligrafia jest dostępny w zakładce
Studenci - Studia dzienne inżynierskie i magisterskie »

Szczegółowe plany rozpisane na poszczególne tygodnie są dostępne w systemie USOS.

Studenci z wizytą w firmie IMAGO Printer

Dnia 14 grudnia 2021 r. studenci 4-go roku studiów inżynierskich gościli w firmie Imago Printer - producenta urządzeń drukujących na wyrobach cukierniczych.
Bardzo dziękujemy firmie Imago za przedstawienie procesu produkcyjnego i zaprezentowanie możliwości maszyn.

Galeria zdjęć »

Zapraszamy do sklepu Politechniki Warszawskiej

Poszukującym niestandardowych, oryginalnych i ciekawych upominków polecamy odwiedzenie sklepu Politechniki Warszawskiej www.sklep.pw.edu.pl.

Przykładowy asortyment: bluzy, koszulki, termosy, plecaki, skarpetki, długopisy, power banki, pendrive, kalendarze, kubki, puzzle i wiele innych. Artykuły można zamówić w sklepie internetowym lub nabyć w Księgarni Akademickiej przy ul. Noakowskiego 18/20 czynnej od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.

Wycieczka studentów do UDS

Dnia 16 listopada 2021 r. studenci kierunku Papiernictwo i poligrafia w ramach zajęć z przedmiotów: Planowanie produkcji poligraficznej (PLAPO) i Specjalne technologie drukowania (STEDR) odwiedzili drukarnię UDS Sp. z o.o. w Nowym Kawęczynie.

Galeria zdjęć »

Zarządzenie nr 110/2021 Rektora PW

Zarządzenie Rektora nr 59/2021 z dnia 18.11.2021 w sprawie funkcjonowania Politechniki Warszawskiej w okresie epidemii COVID-19 od dnia 19 listopada 2021 r.

Pobierz plik (pdf, 211,40 kB)

Niezbędnik Poligrafa

Świat Poligrafii Professional uruchomił podcasty o nazwie „Niezbędnik Poligrafa”, dedykowane szeroko rozumianej branży poligraficznej.

Nowe odcinki podcastów ukazują się w każdy czwartek o godz. 15:00. Niezbędnik Poligrafa dostępny jest na wielu platformach, między innymi: Google podcast, Apple podcasts oraz Spotify. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę nazwę podcastu „Niezbędnik Poligrafa” lub po prostu na stronach wydawnictwa www.swiatpoligrafiipro.pl.

Zapraszamy do słuchania!

Koło naukowe CMYK na XVIII Targach KONIK

W dniach 9-10 października 2021 r. koło naukowe CMYK z naszego zakładu prezentowało się na XVIII Targach Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK, które w tym roku odbyły się na stadionie Syrenki. Stanowisko CMYKa było tłumie oblegane przez 2 dni wystawowe. Można było wykonać tu np. wydruk na swojej ulubionej koszulce oraz zarazić się pozytywną energią generowaną przez członków koła. Serdecznie gratulujemy naszym Studentom pomysłowości, zaangażowania i wytrwałości w tych działaniach.

Zobacz galerię zdjęć »

Poradnik dla studentów na rozpoczęcie roku

Wszystkich studentów, a zwłaszcza studentów I roku zachęcamy do zapoznania się z publikacją Działu Badań i Analiz CZIiTT PW - poradnikiem:
„Jak w pełni wykorzystać czas studiów? Rady absolwentów PW dla kandydatów na studia i studentów”.

Zmiana nazwy WIP na MT

Zgodnie z zarządzeniem nr 59/2021 Rektora PW z dnia 30 czerwca 2021 r.
Wydział Inżynierii Produkcji z dniem 1 sierpnia 2021 r. przekształca się
w zakresie zmiany nazwy na Wydział Mechaniczny Technologiczny.
Zmienia się również logo wydziału.

Zarządzenie nr 40/2021 Rektora PW

Zarządzenie Rektora nr 40/2021 z dnia 17/05/2021 w sprawie przeprowadzenia letniej i jesiennej sesji egzaminacyjnej w roku akademickim 2020/2021

Pobierz plik (pdf, 66,43 kB)

Zarządzenie Rektora PW nr 58/2021 z 30 czerwca 2021 r.

Zarządzenie Rektora nr 58/2021 z 30 czerwca 2021 r. zmieniające Zarządzenie Rektora nr 104/2020 w sprawie funkcjonowania Politechniki Warszawskiej w okresie epidemii COVID-19

Pobierz plik (pdf, 169,44 kB)

Komunikat Rektora PW nr 1/2021 z 1 lipca 2021 r.

Komunikat Rektora nr 1/2021 z 1 lipca 2021 r. w związku ze zmniejszeniem się zagrożeń wynikających z rozprzestrzeniania się COVID-19

Pobierz plik (pdf, 70,74 kB)

Poligrafia - Sztuka, Techniki, Technologie

Długo oczekiwana i tworzona od kilku lat publikacja, w końcu ukazała się drukiem w pięknej oprawie złożonej, z charakterystyczną grafiką cenionej serii wydawniczej. Książka została opracowana przez zespół dydaktyków i pracowników naukowych COBRPP i Zakładu Technologii Poligraficznych PW. Adresowana jest przede wszystkim do uczniów szkół średnich i studentów kierunków graficznych i poligraficznych, ale także do wszystkich, którzy chcą zgłębić podstawy projektowania typograficznego, przygotowania prac do drukowania oraz procesów dotyczących samego drukowania i wykończenia druków.

Autorzy: Konrad Blachowski, Grażyna Czech, Tomasz Dąbrowa, Henryk Godlewski, Jacek Hamerliński, Stefan Jakucewicz, Bernard Jóźwiak, Jan Kowalczyk, Leszek Markowski, Stanisław Stachowicz, Barbara Stankiewicz, Przemysław Śleboda, Andrzej Tomaszewski,

Wydawca: Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Poligraficznego

Strona zakupu: https://www.cobrpp.com.pl/strona.php?str=w_zamowienie

Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów PW - weź udział w badaniu

Grafika dotycząca badania Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów PW

Droga Studentko, Drogi Studencie,
Już niedługo zostaniesz absolwentem Politechniki Warszawskiej. Biuro Karier PW zaprasza Cię do pozostania w kontakcie z uczelnią oraz wzięcia udziału w badaniu Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów PW.
Do badania zaprosimy Cię po 6-12 miesiącach od uzyskania dyplomu. Jeśli chcesz, zostaw swój adres e-mail w dziekanacie, byśmy mogli się z Tobą skontaktować.
Dowiedz się więcej o badaniu oraz o ofercie Biura Karier PW dla Absolwentów.

Zespół Biura Karier PW życzy wielu sukcesów w rozwijaniu Twojej kariery!

Finał V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego

Dnia 15 marca 2021 r. odbył się finał V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego. Ostatni etap konkursu został przeprowadzony on-line za pośrednictwem platformy https://konkurspoligrafia.wip.pw.edu.pl/
Spośród uczestników wyłoniono 1 Laureatkę oraz wyróżniono 16 najlepszych finalistów - uzyskali oni tym samym uprawnienia do przyjęcia na studia poza procedurą konkursową.
Pełna lista laureatów i wyróżnionych finalistów na stronie konkursu »

Serdecznie gratulujemy!

50-lecie kształcenia poligrafów na Politechnice Warszawskiej 1968-2018

W 2018 roku Zakład Technologii Poligraficznych (były Instytut Poligrafii) obchodził uroczystości jubileuszu 50-lecia swojego istnienia. Jubileusz uświetniły dwie międzynarodowe konferencje: stowarzyszenia instytucji naukowych – International Association of Research Organizations for the Information, Media and Graphic Arts Industries (IARIGAI) oraz stowarzyszenia wyższych szkół poligraficznych – International Circle of Educational Institutes for Graphic Arts Technology and Management (IC). Zapraszamy do przeczytania krótkiej relacji »

Serdecznie dziękujemy wszystkim Mecenasom, Darczyńcom i Patronom za wsparcie finansowe i medialne naszego jubileuszu.

Ploter tnąco-bigujący w ZTP dzięki firmie Mondi Simet

W dniu 17 grudnia 2020 roku odbyło się uroczyste przekazanie przez firmę Mondi Simet Sp. z o.o. dla Zakładu Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej przemysłowego plotera tnąco-bigującego ProDigi 1613 firmy LaserComb (Niemcy). Dzięki temu studenci mają możliwość zdobycia praktycznej wiedzy z zakresu projektowania i wytwarzania opakowań, a ZTP zyskało nowego partnera.
Pełna treść artykułu »

Zapraszamy też do galerii zdjęć »

Wyróżnienie RKN dla KN CMYK

Z przyjemnością informujemy, że nasze Koło Naukowe CMYK zostało wyróżnione przez Radę Kół Naukowych jako koło aktywnie działające w PW.

W kategorii projektu „Koła dla Kół naukowych” KN CMYK zajęło trzecie miejsce za organizowane webinaria, natomiast w kategorii wyzwania RKN – KN CMYK zostało wyróżnione w kategorii Challenge „Połam język”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!