Kandydaci

Studiuj z nami POLIGRAFIĘ w Politechnice Warszawskiej!

Kierunek Papiernictwo i Poligrafia jest realizowany tylko na dwóch uczelniach technicznych w Polsce. Zwykle połowa kandydatów to dziewczyny, które znakomicie sobie radzą na naszym kierunku. Duża część specjalistycznych zajęć odbywa się w kameralnych grupach, które ułatwiają poznawanie tajników przygotowania publikacji, procesów wydawniczych, materiałoznawstwa oraz wszystkich technologii drukowania. Nasi absolwenci bez większego trudu znajdują zatrudnienie w wydawnictwach, drukarniach, agencjach reklamowych, studiach graficznych, papierniach a także w przedstawicielstwach firm oferujących maszyny, urządzenia i materiały dla poligrafii. Umiejętności zdobyte podczas studiów dają także podstawę do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej.
Studia na kierunku Papiernictwo i Poligrafia mają charakter interdyscyplinarny. Obok dawki chemii, fizyki i matematyki, znajdziesz tu wiedzę o barwie, estetyce i grafice komputerowej, a także praktyczne informacje o projektowaniu i technicznej realizacji wszelkich druków - od wizytówek po publikacje książkowe i opakowania.
Od kandydatów oczekuje się chęci do pracy z książką i komputerem, odrobiny zdolności artystycznych oraz wrażliwości na barwę i piękno.

Przykładowe projekty studenckie realizowane w ramach różnych przedmiotów.

Oferta studiów

Zapraszamy na studia inżynierskie i magisterskie, dzienne lub zaoczne oraz na studia podyplomowe.

Rekrutacja

Jeżeli masz pytania - pisz lub dzwoń, tu znajdziesz wszystkie dane kontaktowe.

Informator

Zapraszamy do zapoznania się z Informatorem dla Kandydatów