Konkurs Grand Prix Złotego Gryfa - przedłużenie terminu nadsyłania prac konkursowych

W tym roku konkurs Złotego Gryfa został przemianowany na Złoty Gryf Grand Prix. Rozszerzona też została ilość kategorii, włączono nagrody i wyróżnienia dla uczącej się/studiującej młodzieży oraz innowatorów i wynalazców. Do konkursu można nadsyłać prace wykonane w kraju od 1.01.2022 do 1.06.2023. Termin nadsyłania prac został przedłużony: do 23 października 2023 roku. Dla kategorii „Uczniowski Gryf” i „Młody Gryf” udział w Konkursie jest darmowy.
Listę nominowanych w każdej kategorii zostanie opublikowana w social mediach Polskiej Izby Druku oraz w listopadowych wydaniach prasy branżowej.
Uroczysty finał Konkursu wraz z rozdaniem statuetek Złotego Gryfa dla Zwycięzców odbędzie się 28 listopada w Poznaniu na spotkaniu liderów branży podczas Art Of Color i Gali Złotego Gryfa.
Serdecznie zachęcamy do udziału!

Konkurs Złotego Gryfa organizowany przez Polską Izbę Druku jest największym i najstarszym w Polsce konkursem obejmującym całe spektrum produkcji poligraficznej,
Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego, względem jakościowego i technicznego wykonania, wyrobu poligraficznego.
Produkty mogą zgłaszać zarówno ich wykonawcy (drukarnie), jak i ich właściciele (np. wydawcy lub firmy handlowe). Zostanie laureatem tej rywalizacji jest równoważne z certyfikatem najwyższej jakości produkcji.

Oto rozszerzony wachlarz kategorii:

1. Produkt jedno- lub wielobarwny w oprawie prostej
  2. Produkt jedno- lub wielobarwny w oprawie złożonej
  3. Kalendarz
  4. Czasopismo wielobarwne
  5. Opakowanie z nadrukiem z tektury litej
  6. Opakowanie z nadrukiem z tektury falistej
  7. Opakowania giętkie z nadrukiem
  8. Opakowanie z nadrukiem z materiałów alternatywnych
  9. Etykieta
  10. Wielkopowierzchniowy produkt reklamowy z nadrukiem
  11. Produkt informacyjno-reklamowy z nadrukiem
  12. Produkt tekstylny z nadrukiem
  13. Innowacyjny produkt z nadrukiem
  14. Uczniowski Gryf – nagroda dla uczniów zawodu za wybitne osiągnięcia naukowe
  15. Młody Gryf – nagroda dla studentów i absolwentów wyższych uczelni za wybitne osiągnięcia naukowe
  16. Mistrzowski Gryf – nagroda dla pracowników branży za wybitne innowacje wdrożone w procesy produkcyjne
  17. Zielony Gryf - nagroda dla firm za wybitne wdrożone rozwiązania proekologiczne

Prace konkursowe to produkcja wykonana w kraju od 1.01.2022 do 1.06.2023.

Nabór prac prowadzony jest do 23 października 2023 roku (miejsce naboru: Zakład Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej, ul. Konwiktorska 2, 00-217 Warszawa z dopiskiem: dr hab. inż. Georgij Petriaszwili – Konkurs Złotego Gryfa).

Dla kategorii „Uczniowski Gryf” i „Młody Gryf” udział w Konkursie jest darmowy.

W pozostałych kategoriach wystawienie swoich produktów jest w cenie 500,00 zł + VAT (dla członków samorządów branży) oraz 750,00 zł + VAT (pozostali uczestnicy) niezależnie od ilości nadesłanych prac. 1 opłata – wiele produktów.

Główną nagrodą dla zwycięzcy danej kategorii jest statuetka Złotego Gryfa oraz nagroda rzeczowa o wartości 4 000 zł do wykorzystania z asortymentu oferowanego przez danego sponsora nagrody.

Zasady przyznawania nagród i wyróżnień w ramach konkursu Złotego Gryfa pozostaną w tej edycji bez większych zmian, oprócz dwóch nowych kategorii dedykowanych uczniom i studentom (14. i 15.) tutaj nagrodą powinny być płatne praktyki u fundatorów lub w przypadku niemożności ich odbycia ekwiwalent pieniężny.
Dodatkową nagrodą dla Ucznia i Studenta, którzy zostaną Laureatami w jednej z dwóch kategorii (14. lub 15.) będzie nagranie swojego Podcastu u Mirka Pawlińskiego w Podcaście „Niezbędnik Poligrafa” oraz własny artykuł/wywiad w czasopiśmie „Świat Poligrafii”.

Weź udział w największym i najstarszym w Polsce konkursie poligraficznym!

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie Złotego Gryfa!

Zaskocz branżę swoim produktem!

Regulamin Konkursu »

Karta zgłoszenia »

Więcej informacji o konkursie na stronie: www.izbadruku.org.pl