Konkurs na opakowanie bezodpadowe: Better with Less – Design Challenge

Better with Less – Design Challenge 2022 zaprasza do udziału w konkursie na opracowanie bezodpadowych opakowań przyszłości: zero-waste.

Termin składania zgłoszeń upływa 1 grudnia 2022 r.

Jury przyzna trzem najlepszym projektantom opakowań bezodpadowych nagrody w wysokości 10 000, 3000 i 2000 euro. Dla najlepszego studenta przewidziana jest nagroda dodatkowa w postaci stażu w Metsä Board Excellence Centre w Finlandii.

Więcej informacji poniżej i na stronie: https://www.betterwithless.org/

Better with Less – Design Challenge to inicjatywa mająca na celu inspirowanie projektantów na całym świecie do tworzenia opakowań, które są bardzo atrakcyjne, a jednocześnie zmniejszają zużycie surowców oraz ilość odpadów. Konkurs organizowany jest przez czołowego europejskiego producenta tektury Metsä Board, członka Metsä Group.

W skład międzynarodowego jury konkursu wchodzą uznani eksperci w dziedzinie projektowania opakowań z różnych dziedzin. Przyznają oni nagrody w wysokości 10 000, 3000 i 2000 euro trzem najlepszym projektom, a dodatkowo dla najlepszego studenta zostanie przyznany miesięczny staż w Metsä Board Excellence Centre w Finlandii.

Kategorie konkursowe:

1. Zero Waste Convenience
  2. Zero Waste Experience
  3. Zero Waste Wildcard

Aspekty projektu podlegające ocenie:

• ochrona produktu;
  • wykorzystanie materiałów odnawialnych i biodegradowalnych, wydajność materiałowa, redukcja ilości materiałów, możliwość recyklingu czy ponownego wykorzystania;
  • ergonomia i funkcjonalność;
  • doświadczenie użytkownika i interakcja z człowiekiem;
  • estetyka i atrakcyjność wizualna opakowania;
  • funkcja informacyjna - przejrzystość wszelkich informacji podanych na opakowaniu;
  • możliwość zastosowania projektu w produkcji masowej oraz ocena efektywności podczas pakowania i logistyki;
  • innowacyjność.

Zgłoszenia do konkursu należy rejestrować za pomocą formularza do dnia 1 grudnia 2022 r. Zgłoszenie musi zawierać:

• opis w języku angielskim (maks. 1500 znaków) przybliżający inspirację i korzyści płynące z koncepcji.
  • maks. do 6 zdjęć/ilustracji na białym tle.
  • opcjonalnie: wizualizacje 3D czy wideo (max. 30 MB) prezentujące koncepcję.

Wykorzystanie logotypów: ze względów prawnych, nie wolno w projekcie umieszczać logo istniejącej marki.
(Jeśli chcesz umieścić logotyp w swoim projekcie, zaprojektuj go samodzielnie lub użyj logo Better with Less - Design Challenge - do pobrania na stronie konkursu)

Better with Less - informacja dla studentów (PL) »

Better with Less Challenge Student Pack 2022 (ENG) »

Informacja prasowa o konkursie Better with Less Challenge 2022 (PL) »