Warsztaty Quad/Graphics Europe dla studentów

Dnia 18 kwietnia 2018 r. w Zakładzie Technologii Poligraficznych PW odbyły się warsztaty dla studentów kierunku Papiernictwo i poligrafia zorganizowane przez Biuro Karier PW i firmę Quad/Graphics Europe.

 Informacje o firmie, jej historii, lokalizacjach i wartościach firmy przekazał Pan Jacek Majewski – HR Specialist w Quad/Graphics Europe.
Następnie głos zabrali Pan Piotr Jeliński – Lider w Dziale Technologów w Quad/Graphics Europe oraz Pani Maria Piątek - Planista w Quad/Graphics Europe. Opowiedzieli oni o przebiegu procesu produkcji i jego planowaniu w zakładzie poligraficznym, specjalizującym się w druku czasopism, magazynów i katalogów oraz omówili strukturę działów firmy Quad/Graphics Europe i zakres współpracy między nimi. Pan Piotr Jeliński przedstawił studentom na czym polega praca Technologa, a Pani Maria Piątek zachęcała do odbycia stażu w firmie Quad/Graphics Europe, po którym rozpoczęła pracę jako Planista.

W drugiej części spotkania odbyły się warsztaty, podczas których studenci zmierzyli się z zadaniem:
Studenci zostali podzieleni na grupy kilkuosobowe i każda grupa otrzymała przykłady produktów poligraficznych (również nietypowych), dla których mieli wskazać, jakie procesy produkcyjne zastosowano do uzyskania efektu końcowego (na jakich maszynach, jakie zasoby były potrzebne, jaki papier, procesy uszlachetniające, jaka oprawa, ile kolorów itd.). Wypowiedzi studentów były na bieżąco poddawane ocenie Technologa, a w razie konieczności były udzielane dodatkowe objaśnienia i wskazówki.

Celem warsztatów było wywołanie merytorycznej dyskusji, gdzie wiedza teoretyczna studentów spotkała się z praktycznym doświadczeniem Technologa.