Wyjazd edukacyjny studentów do fabryki Koenig&Bauer w Niemczech

W dniach 19-20 maja 2022 r. studenci z Zakładu Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej pod opieką dr inż. Marty Gajadhur wraz ze studentami Centrum Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej pod opieką dr inż. Aleksandry Erdman i mgr Kingi Troczyńskiej gościli w niemieckiej fabryce maszyn drukujących i introligatorskich w Radebeul.

Zobacz galerię zdjęć »

Zobacz film »

W ramach części seminaryjnej uczestnicy dowiedzieli się o cyfryzacji i technikach pomiarowych w maszynach Koenig and Bauer i najnowszych rozwiązaniach zastosowanych w maszynie Rapida 106X. W centrum opakowaniowym mieli możliwość zobaczenia na żywo najnowszej generacji i w nowym designie maszyny drukujące (w tym Rapidę 106X) oraz składarko-sklejarki.

Mimo bardzo napiętego planu wyjazdu był też i czas na zwiedzanie zabytkowego Drezna, po którym organizatorzy zaprosili uczestników na uroczystą kolację w starej prochowni.

Dziękujemy serdecznie Panu Grzegorzowi Szymczykowskiemu – Dyrektorowi ds. Sprzedaży i Serwisu w Koenig and Bauer i Panu Pawłowi Krasowskiemu – Dyrektorowi Produktu i Marketingu za wspaniałą organizację wycieczki edukacyjnej, która na długo pozostanie w pamięci studentów.