Aktualności

Inauguracja Roku Akademickiego 2021/2022

na Wydziale Mechanicznym Technologicznym PW

Zaproszenie na Inaugurację 2021/2022 Wydziału MT

Pobierz plik (pdf, 183,75 kB)

Osoby przyjęte na studia

Grafika z logo wydziału MT

- ważne informacje

Zarządzenie nr 45 /2021 Rektora PW dot. praktyk studenckich

Zarządzenia nr 45 /2021 Rektora PW z dnia 21 maja 2021 r. w sprawie wprowadzenia Regulaminu organizacji i finansowania praktyk studenckich oraz wzorów nowych dokumentów - załączniki:

  1. Regulamin organizacji i finansowania praktyk studenckich
  2. Porozumienie wraz z klauzulą informacyjną: (1) Uczelni dla Uczestnika praktyk, (2) Uczelni dla Podmiotu zewnętrznego, (3) Podmiotu zewnętrznego
  3. Skierowanie i Zaświadczenie o odbyciu praktyki
  4. Sprawozdanie z przebiegu praktyk studenckich

Pobierz plik (pdf, 225,95 kB)

Możliwość publikacji w czasopiśmie 'Energies'

grafika Energy Challenges and Smart Applications in Production Systems

Zachęcamy wszystkich pracowników MT oraz członków innych wydziałów PW reprezentujących ważne dla naszego wydziału dyscypliny (np. inżynieria mechaniczna) do przesyłania swoich artykułów.
Tytuł naszego Special Issue to: "Energy Challenges and Smart Applications in Production Systems".

Więcej informacji można znaleźć na stronie:
https://www.mdpi.com/journal/energies/special_issues/energy_challenges_and_smart_applications

ENHANCE Summer School na Politechnice Warszawskiej

Grafika ENHANCE Summer School

W dniach 15-28 września br. Politechnika Warszawska zorganizuje szkołę letnią „Green Campus - ENHANCE Summer School on Climate Change”.

Zmiana nazwy WIP na MT

Zgodnie z zarządzeniem nr 59/2021 Rektora PW z dnia 30 czerwca 2021 r.
Wydział Inżynierii Produkcji z dniem 1 sierpnia 2021 r. przekształca się
w zakresie zmiany nazwy na Wydział Mechaniczny Technologiczny.

Zarządzenie nr 59/2021 Rektora PW

Zarządzenie Rektora nr 59/2021 z dnia 30.06.2021 w sprawie zmian w strukturze organizacyjnej PW oraz zmian do Regulaminu organizacyjnego Politechniki Warszawskiej (WMT, BKP)

Pobierz plik (pdf, 92,17 kB)

Koronawirus a funkcjonowanie PW – najnowsze informacje

Zgodnie z Komunikatem Rektora PW nr 1/2021 od dnia 1 lipca 2021 r. Politechnika Warszawska przechodzi z „2-giego” na „1-szy” poziom ograniczeń w związku ze zmniejszeniem się zagrożeń wynikających z rozprzestrzeniania się COVID-19.
Wprowadzono nowe Zarządzenie Rektora PW nr 58/2021 z 30 czerwca 2021 r. zmieniające Zarządzenie Rektora PW nr 104/2020 w sprawie funkcjonowania Politechniki Warszawskiej w okresie epidemii COVID-19.
Nadal obowiązuje Zarządzenie Rektora PW nr 40 /2021 z 17 maja 2021 r. w sprawie przeprowadzenia letniej i jesiennej sesji egzaminacyjnej w trybie zdalnym.

Stale aktualizowane informacje są zamieszczane na stronie głównej PW oraz w Biuletynie Informacji Publicznej PW.
Proszę o zapoznanie się również z linkami: Uczelnia w czasie pandemii » oraz PW a koronawirus – FAQ »

Zarządzenie nr 40/2021 Rektora PW

Zarządzenie Rektora nr 40/2021 z dnia 17/05/2021 w sprawie przeprowadzenia letniej i jesiennej sesji egzaminacyjnej w roku akademickim 2020/2021

Pobierz plik (pdf, 66,43 kB)

Zarządzenie Rektora PW nr 58/2021 z 30 czerwca 2021 r.

Zarządzenie Rektora nr 58/2021 z 30 czerwca 2021 r. zmieniające Zarządzenie Rektora nr 104/2020 w sprawie funkcjonowania Politechniki Warszawskiej w okresie epidemii COVID-19

Pobierz plik (pdf, 169,44 kB)

Komunikat Rektora PW nr 1/2021 z 1 lipca 2021 r.

Komunikat Rektora nr 1/2021 z 1 lipca 2021 r. w związku ze zmniejszeniem się zagrożeń wynikających z rozprzestrzeniania się COVID-19

Pobierz plik (pdf, 70,74 kB)

Baza Total Materia - dostęp testowy

Biblioteka Główna otrzymała dostęp testowy do bazy Total Materia, która jest wszechstronną bazą materiałową, posiadającą informacje na temat własności metali i tworzyw sztucznych. Zawiera dane dla ponad 450.000 materiałów, normy z 67 krajów oraz dane od producentów, z katalogów, z literatury naukowej itd. Dostęp testowy jest aktywny do 14 lipca 2021 r.

UWAGA: W celu skorzystania z bazy należy zarejestrować się korzystając ze swojego uczelnianego maila z domeną @pw.edu.pl.Więcej na temat bazy można znaleźć na stronie Biblioteki Głównej w aktualnościach. Opinie na temat bazy można przesyłać za pomocą ankiety dostępnej na stronie BG.

Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów PW - weź udział w badaniu

Grafika dotycząca badania Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów PW

Droga Studentko, Drogi Studencie,
Już niedługo zostaniesz absolwentem Politechniki Warszawskiej. Biuro Karier PW zaprasza Cię do pozostania w kontakcie z uczelnią oraz wzięcia udziału w badaniu Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów PW.
Do badania zaprosimy Cię po 6-12 miesiącach od uzyskania dyplomu. Jeśli chcesz, zostaw swój adres e-mail w dziekanacie, byśmy mogli się z Tobą skontaktować.
Dowiedz się więcej o badaniu oraz o ofercie Biura Karier PW dla Absolwentów.

Zespół Biura Karier PW życzy wielu sukcesów w rozwijaniu Twojej kariery!

Konkurs na najlepszą pracę licencjacką, inżynierską, magisterską z zakresu tworzyw sztucznych

Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych ogłasza konkurs z zakresu tworzyw sztucznych. Zasady, zakres i warunki uczestnictwa w Konkursie określa Regulamin dostępny na stronach: www.pzpts.pl
Termin nadsyłania prac upływa z dniem 30 września 2021 r.

Nagroda w konkursie – 5 000 złotych.
Termin rozstrzygnięcia konkursu: do 15 grudnia 2021 r.

Więcej informacji na stronie: https://pzpts.pl/pr/659179/konkurs-na-najlepsza-prace-dyplomowa-2021-czekamy-na-panstwa-udzial

Program antyplagiatowy iThenticate

Biblioteka Główna PW zaprasza do skorzystania z programu antyplagiatowego iThenticate. Jest to projekt pilotażowy skierowany do pracowników/doktorantów prowadzących działalność naukową w Politechnice Warszawskiej. Program umożliwia weryfikację oryginalności dokumentu (głównie anglojęzycznego) przed wysłaniem do redakcji w celu jego opublikowania, poprzez porównanie z otwartymi zasobami Internetu oraz z bazami danych indeksowanymi przez iThenticate. Zgłoszenia prosimy przesyłać za pośrednictwem formularza rejestracyjnego  (wymagany adres mailowy w domenie @pw.edu.pl). Liczba kont jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegóły w aktualnościach na stronie Biblioteki Głównej »

Zaproszenie do udziału w projekcie „Inżynierski Inkubator Przedsiębiorczości”

Dziekan Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej zaprasza społeczność studentów do udziału w projekcie „Inżynierski Inkubator Przedsiębiorczości”, współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.
Udział w projekcie jest bezpłatny.

Oświadczenie uczestnika projektu „Inżynierski Inkubator Przedsiębiorczości”

Pobierz plik (doc, 694,50 kB)

Formularz zgłoszeniowy udziału w projekcie „Inżynierski Inkubator Przedsiębiorczości”

Pobierz plik (doc, 675,00 kB)

Zaproszenie do udziału w projekcie „Inżynierski Inkubator Przedsiębiorczości”

Pobierz plik (pdf, 189,62 kB)

Finał V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego

Dnia 15 marca 2021 r. odbył się finał V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego. Ostatni etap konkursu został przeprowadzony on-line za pośrednictwem platformy https://konkurspoligrafia.wip.pw.edu.pl/
Spośród uczestników wyłoniono 1 Laureatkę oraz wyróżniono 16 najlepszych finalistów - uzyskali oni tym samym uprawnienia do przyjęcia na studia poza procedurą konkursową.
Pełna lista laureatów i wyróżnionych finalistów na stronie konkursu »

Serdecznie gratulujemy!

Nowi profesorowie WIP

Postanowieniami z 14 i 20 stycznia 2021 r. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej do grona profesorów dołączyło 3 naukowców z Wydziału Inżynierii Produkcji.
Profesorami nauk inżynieryjno-technicznych zostali: dr hab. inż. Yuriy Pyr'ev, dr hab. inż. Tomasz Chmielewski i dr hab. inż. Tomasz Lekszycki.

Serdecznie gratulujemy!

Studenci i absolwenci Wydziału Inżynierii Produkcji docenieni przez rynek pracy w branży inżynierskiej

Podpisanie umowy współpracy pomiędzy UDT a WIP

Dnia 17 lutego 2021 r. podpisano porozumienie pomiędzy Wydziałem Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej a Urzędem Dozoru Technicznego w sprawie powołania Akademii UDT.
Strony reprezentowali: dr inż. Andrzej Ziółkowski – Prezes Urzędu Dozoru Technicznego oraz prof. dr hab. inż. Tomasz Chmielewski – Dziekan Wydziału Inżynierii Produkcji PW.

Pracodawca dla inżyniera - ankieta

Stowarzyszenie Studentów BEST oraz Dział Badań i Analiz CZIiTT Politechniki Warszawskiej mają przyjemność zaprosić wszystkich studentów do udziału w badaniu, którego celem jest diagnoza preferencji w obszarze zatrudnienia. Kolejna już odsłona badania poszerzona została o wpływ pandemii COVID-19 na rynek pracy. Ponadto studenci będą mieli okazję wybrać najlepszego ich zdaniem pracodawcę dla inżyniera.
Serdecznie zapraszamy do wypełnienia ankiety: Link do ankiety »

Wyniki badania zostaną opublikowane na fanpage'u Inżynierskich Targów Pracy na Facebooku.