Obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Agnieszki Jurkiewicz

logo WIP

30 czerwca 2017 r.  odbyła się obrona pracy doktorskiej mgr inż. Agnieszki Jurkiewicz pt. „Analiza zagadnienia kontaktowego w zespole drukującym maszyny offsetowej”, której promotorem był dr hab. inż. Yuriy Pyryev, prof. PW. Praca została obroniona z sukcesem i oceniona przez Komisję Egzaminacyjną Wydziału Inżynierii Produkcji na ocenę bardzo dobrą.

Zespół Zakładu Technologii Poligraficznych składa serdeczne gratulacje!

Streszczenie (plik *.pdf)

Studenci poligrafii w Saueressig Polska

studenci w Saueressing Polska

Na początku czerwca b.r. grupa studentów kier. Papiernictwo i Poligrafia PW gościła w firmie Saueressig Polska, Oddział w Duchnowie - największego producenta cylindrów wklęsłodrukowych w Polsce. Studenci i wykładowcy zapoznali się z całym procesem przygotowania form drukowych do rotograwiury.

Szczególne podziękowania za profesjonalną organizację spotkania kierujemy do Szefa Studia Graficznego - Pana Roberta Rawskiego.

Warsztaty dla studentów w Mark Andy

etykiety

Dnia 26 maja 2017 r. firma Mark Andy Europe zaprosiła do swojego Centrum Demonstracyjnego w Warszawie studentów Zakładu Technologii Poligraficznych. Podczas warsztatów studenci mieli okazję zapoznać się maszynami wąskowstęgowymi tego amerykańskiego producenta. Partnerami wydarzenia były firmy Flint Group, DuPont oraz przygotowalnia fleksograficzna Flexmar.

Zbiórka książek dla Polaków, repatriantów z Kazachstanu

Książki

Stowarzyszenie Absolwentów Instytutu Poligrafii Politechniki Warszawskiej z inicjatywy Andrzeja Gierkowskiego zorganizowało kolejną zbiórkę książek dla Polaków z obczyzny, tym razem dla repatriantów z Kazachstanu przebywających od stycznia 2017 r. w Domu Polonii w Pułtusku, pod opieką Stowarzyszenia WSPÓLNOTA POLSKA. Grupa liczy 150 osób, w tym 100 dorosłych oraz młodzież i dzieci. Efektem akcji był zbiór około tysiąca egzemplarzy książek dla dzieci w różnym wieku i książek dla dorosłych o bardzo zróżnicowanej tematyce. Książki zostały dostarczone do opiekuna repatriantów.
Pełna relacja i zdjęcia dostępne na stronie: http://absolwencipoligrafii.org/wydarzenia.html

Piknik Naukowy na Stadionie PGE Narodowy

piknik

Serdecznie zapraszamy na 21. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, który odbędzie się dnia 3 czerwca 2017 (sobota) na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Tematem tegorocznego Pikniku jest Ziemia.

Znajdziecie nas na stanowisku nr E09, gdzie od godz. 11.00 do godz. 20.00 będzie można wydrukować ekologiczną torbę, zdobyć wiedzę na temat folii biodegradowalnych oraz zrobić swój arkusz papieru czerpanego. Koniecznie nas odwiedź i wykonaj pamiątkowe zdjęcia zmieniające się w inną grafikę związaną z tematyką Pikniku. WSTĘP WOLNY!