Archiwum

Konkurs CHESPA PACKAGING DESIGN 2019

Zapraszamy do udziału w 5 edycji Konkursu CHESPA PACKAGING DESIGN. Celem konkursu jest zaprojektowanie opakowania na produkt w dwóch kategoriach:
1. Na co dzień - projekt opakowania na słoik miodu, czerpak do miodu oraz cztery saszetki z herbata dla firmy Chespa.
2. Na specjalna okazje - projekt opakowania na butelkę wina dla Piwnic Półtorak Wine & Spirits (w trzech wersjach).
Wysokość nagrody głównej, dla każdej kategorii wynosi 5 000 PLN.
Termin składania prac: 20.04.2019 r.
Więcej szczegółów oraz regulamin konkursu na stronie: www.chespa.eu  w zakładce KONKURSY »

12.03.2019 - seminarium wydziałowe

Dnia 12 marca 2019 r. (wtorek) o godz. 12:15 w sali NT 144 odbędzie się seminarium wydziałowe, na którym mgr Jacek Dańczak (Zakład Technologii Poligraficznych, IMIP WIP PW) przedstawi referat przed otwarciem przewodu doktorskiego pt.: „Optymalizacja warunków wytwarzania mikro- i nanowłókien celulozowych dedykowanych do zastosowań specjalistycznych”.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do aktywnego udziału wszystkich: pracowników, doktorantów i studentów.

Konkurs Smurfit Kappa - Better Planet Packaging Design Challenge

Better Planet Packaging Design Challenge to konkurs zorganizowany przez firmę Smurfit Kappa, którego celem jest znalezienie alternatywnych rozwiązań wykonanych z papieru dla opakowań wykorzystywanych w życiu codziennym, które nie ulegają biodegradacji (np. folia, styropian etc.).
Termin zgłaszania projektów: do 29 marca 2019 r., godz. 17.00. Zgłoszenia będą oceniane przez zespół sędziów z Smurfit Kappa. Zwycięzca (każdego wyzwania) otrzyma 8 000 EUR nagrody pieniężnej.
Szczegóły konkursu »

Ogólnopolski Konkurs Poligraficzny dla uczniów szkół średnich - edycja III

Dnia 15 listopada 2018 ruszy III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich, realizowana przez Wydział Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej.

Pierwsze dwa etapy zostaną przeprowadzone za pośrednictwem strony internetowej: https://konkurspoligrafia.wip.pw.edu.pl
Trzeci etap konkursu odbędzie się w Zakładzie Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej przy ul. Konwiktorskiej 2 w Warszawie.

50-lecie kształcenia poligrafów na Politechnice Warszawskiej 1968-2018

W dniach 4−6 października 2018 roku Zakład Technologii Poligraficznych (były Instytut Poligrafii) obchodził uroczystości jubileuszu 50-lecia swojego istnienia. Jubileusz uświetniły dwie międzynarodowe konferencje: stowarzyszenia instytucji naukowych – International Association of Research Organizations for the Information, Media and Graphic Arts Industries (IARIGAI) oraz stowarzyszenia wyższych szkół poligraficznych – International Circle of Educational Institutes for Graphic Arts Technology and Management (IC).

Serdecznie dziękujemy wszystkim Mecenasom, Darczyńcom i Patronom za wsparcie finansowe i medialne naszego jubileuszu.

Strona konferencji iarigai Warsaw 2018      /     Strona konferencji IC Warsaw 2018

W środę 2.01.2019 obowiązuje plan poniedziałkowy

Zgodnie z Zarządzeniem Rektora PW w sprawie harmonogramu zajęć dydaktycznych
w roku akademickim 2018/2019, dnia 2.01.2019 (środa) odbędą się zajęcia
według planu poniedziałkowego.

Odwiedziny naukowców ze Słowackiego Uniwersytetu Technicznego w Bratysławie

W pierwszej połowie listopada Zakład Technologii Poligraficznych gościł Dr Vladimira Dvonka oraz dr Vierę Jančovičová ze Słowackiego Uniwersytetu Technicznego w Bratysławie, którzy odwiedzili ZTP w ramach stypendium CEEPUS.

21.11.2018 - Seminarium naukowe ZTP

Dnia 21.11.2018 (środa) o godz 15.15 w sali 112 ZTP Dr Viera Jančovičova z Słowackiego Uniwersytetu Technicznego w Bratysławie wygłosi referat pt.: „Radiation (UV and EB) curing of printing inks and varnishes”.

Wykład przeprowadzony będzie w jęz. angielskim i jest przeznaczony głównie dla studentów I i II roku studiów magisterskich kierunku Papiernictwo i Poligrafia.
Jednak  serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich: pracowników oraz studentów I stopnia kierunku Papiernictwo i Poligrafia.

Godziny dziekańskie dla semestru 1 studiów dziennych w dniu 19.10.2018

Dziekan Wydziału Inżynierii Produkcji ogłasza godziny dziekańskie w dniu 19.10.2018 r. (piątek) dla STUDNETÓW PIERWSZEGO SEMESTRU studiów stacjonarnych I stopnia (dziennych inżynierskich) w związku z wyjazdem integracyjnym organizowanym przez WRS WIP.

Godziny dziekańskie w dniu 19.10.2018 r. dotyczą tylko i wyłącznie zajęć prowadzonych dla grup: ID-A0-1, ID-M0-1, ID-IO-1, ID-GO-1. Wszystkie zajęcia dla tych grup, zaplanowane na ten dzień uznaje się za zaliczone i nie podlegają odpracowaniu.

Studenci pozostałych semestrów uczestniczą w zajęciach wg planu!

Zapisy na zajęcia z języków obcych - semestr zimowy 2018/2019

Zapisy na zajęcia z języka obcego innego niż jęz. angielski oraz z języka polskiego dla cudzoziemców w semestrze zimowym 2018/2019 odbywa się przez stronę www.sjo.pw.edu.pl

Uwaga: studenci którzy rozpoczynają/kontynuują  lektoraty przed B2 z jęz. angielskiego nie zapisują się do grup przez system SJO.

Inauguracja roku akad. 2018/2019

Uroczysta centralna inauguracja roku akademickiego 2018/2019 na Politechnice Warszawskiej odbędzie się 1 października 2018 r. o godz. 10.00 w Dużej Auli Gmachu Głównego PW.

Uroczysta Inauguracja na Wydziale Inżynierii Produkcji odbędzie się w dniu 1 października 2018 roku (poniedziałek) o godz. 14.15 w Gmachu Nowym Technologicznym (ul. Narbutta 85), sala 321.

Zapisy na zajęcia WF na semestr zimowy 2018/19 w USOSweb

Informujemy, że zapisy na zajęcia wychowania fizycznego w semestrze zimowym odbędą się drogą elektroniczną.

Studenci WIP dokonują wyboru zajęć w systemie USOSWeb w dniu 23.09.2018 w godz. 9.00 -  15.00

Więcej informacji na stronie:
http://www.swfis.pw.edu.pl/Aktualnosci/ZAPISY-NA-ZAJECIA-WYCHOWANIA-FIZYCZNEGO

Nabory do Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej

Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej zaprasza na przesłuchania, które odbędą się 8 i 10 października 2018 r. o godz. 18:00 w DS "Riviera" pok. A222.
Zapraszamy również do sekcji muzycznej.

Zaliczamy zajęcia WF:
http://www.swfis.pw.edu.pl/Aktualnosci/W-F-z-zespolem-Piesni-i-Tanca-PW

Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów Politechniki Warszawskiej

W tym roku po raz ósmy Politechnika Warszawska przeprowadzi badanie Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów PW.
Biuro Karier Politechniki Warszawskiej oraz Dział Badan i Analiz CZIiTT PW zapraszają do wypełnienia ankiety on-line, która pomoże zobrazować sytuacje Twojego rocznika na rynku pracy.

Wystarczy, że przy składaniu dokumentów do dyplomu zostawisz swój adres e-mail w dziekanacie, bądź wyrazisz zgodę na udział w badaniu przy rejestracji na portalu Biura Karier: www.bk.pw.edu.pl Na podany adres, wiosną 2019, otrzymasz link kierujący do ankiety on-line. Zależy nam na poznaniu Twojej opinii o studiach i rynku pracy!

Rekrutacja na studia magisterskie na kier. Papiernictwo i Poligrafia

Od 2 do 30 sierpnia 2018 trwa rekrutacja na studia stacjonarne II stopnia na kier. Papiernictwo i Poligrafia.
Rejestracja Kandydatów odbywa się przez portal: https://www.zapisy.pw.edu.pl/
Na rok akad. 2018/19 mogą również się rejestrować osoby, które zgłosiły w Dziekanacie WIP wniosek o przygotowanie dokumentów do obrony na wrzesień 2018!
Szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji dostępne są na stronie internetowej Politechniki Warszawskiej, w zakładce Kandydaci oraz na stronie WIP: https://wip.pw.edu.pl/Kandydaci (informacje o wymaganych dokumentach i terminach ich składania).

21. Piknik Naukowy - fotorelacja ze stanowiska ZTP

plakat pikniku naukowego 2017

Dnia 3 czerwca 2017 r. Zakład Technologii Poligraficznych już po raz trzeci wystąpił na Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Tematem tegorocznej 21. już imprezy była Ziemia.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich studentów i pracowników, którzy wzięli udział w przygotowaniu i obsłudze naszego stoiska.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Harmonogram działań rejestracyjnych na semestr zimowy 2018/2019

Informacje dotyczące harmonogramu działań rejestracyjnych na semestr zimowy 2018/2019, w tym terminów składania wniosków o przygotowanie dokumentów do obrony prac dyplomowych.

Konkurs Mark Andy dla studentów - Mark Andy Student Awards

Firma Mark Andy ogłasza europejski konkurs dla studentów na wykonanie projektu w jednej z dwóch kategorii:
1. Flexo Print - projekt opakowania giętkiego na kawę, makaron lub muesli
2. Digital Hybrid Print - projekt etykiety na piwo, dżem lub wino

Koniecznie przeczytaj wskazówki dotyczące projektów przed przystąpieniem do konkursu!
Termin zgłaszania projektów: 15 lipca 2018 r.

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy na stronie:
http://info.markandy.com/mark-andy-student-design-competition

Konkurs Mark Andy 2018

Plik zawiera wskazówki dotyczące projektów przesyłanych na konkurs Mark Andy Student Awards

Pobierz plik (pdf, 81,32 kB)

12.06.2018 - seminarium wydziałowe

Dnia 12 czerwca 2018 r. (wtorek) o godz. 12:15 w sali NT 144 odbędzie się seminarium wydziałowe, na którym mgr inż. Małgorzata Zakrzewska (Hubergroup Polska / Zakład Technologii Poligraficznych IMiP WIP) wygłosi referat przed otwarciem przewodu doktorskiego pt.: „Wpływ dodatków modyfikujących współczynnik tarcia we fleksograficznych farbach rozpuszczalnikowych na jakość nadruków dla wybranych podłoży z tworzyw sztucznych”.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do aktywnego udziału wszystkich: pracowników, doktorantów i studentów.

22. Piknik Naukowy na Stadionie PGE Narodowy

Już w najbliższą sobotę dnia 9 czerwca na Stadionie PGE Narodowy odbędzie się Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernika.
Tematem tegorocznej już 22. edycji imprezy jest „Ruch”.
Wstęp wolny od godziny 11:00 do 20:00.

Koniecznie odwiedź nasze stanowisko E10 (wejście od ul. Siwca, Brama nr 10) - zobacz na żywo maszynę sitodrukową i zabierz do domu zadrukowaną torbę, dowiedz się co to jest wiskozymetr i jak działa, zrób trójwymiarową kartkę z ruchomymi elementami typu pop-up. Serdecznie zapraszamy!!!

Wizyta studentów w firmie Amerplast

W czwartek 22 marca 2018 r. grupa studentów kierunku Papiernictwo i Poligrafia Politechniki Warszawskiej odwiedziła siedzibę firmy Amerplast w Grodzisku Mazowieckim.

W środę 16.05.2018 obowiązuje plan piątkowy

Zgodnie z Zarządzeniem Rektora PW w sprawie harmonogramu zajęć dydaktycznych
w roku akademickim 2017/2018, dnia 16.05.2018 (środa) odbędą się zajęcia
według planu piątkowego.

Piknik Południa 2018

Piknik Południa 2018 jest już 18-stą edycją jedynego w swoim rodzaju wydarzenia na kampusie południowym Politechniki Warszawskiej!
Impreza odbędzie się 17 maja 2018 r. (piątek) na parkingu Mechatroniki (ul. św. Andrzeja Boboli 8 - wejście od ul. Narbutta).

W związku z PIKNIKIEM POŁUDNIA Dziekan Wydziału Inżynierii Produkcji ogłasza godziny dziekańskie w dniu 17 maja 2018 r. (czwartek) w godz. 14.15-21.00.
Zapraszamy wszystkich studentów i pracowników WIP.

Więcej informacji na Facebooku >>

Juwenalia PW 2018

Już 18 i 19 maja rusza kolejna edycja Juwenaliów Politechniki Warszawskiej - jak zawsze bawimy się na Stadionie Syrenki!

Z tej okazji na Politechnice Warszawskiej 18 maja jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.Więcej informacji na Facebooku, Instagramie oraz na Snapie (juwenaliapw).