Archiwum aktualności

8. Forum Rozwoju Mazowsza

W dniach 25-26 października 2017 r. odbędzie się Forum Rozwoju Mazowsza organizowane przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych. Jest to największa na Mazowszu impreza prezentująca projekty, które powstały dzięki wsparciu Marszałka Województwa.

Miejsce: Stadion Legii Warszawa

Wstęp jest wolny, wymagana jest jedynie rejestracja >>
Więcej informacji na stronie: https://www.cziitt.pw.edu.pl/atrakcje-cziitt-pw-na-forum-rozwoju-mazowsza/ oraz http://forumrozwojumazowsza.pl/

Welcoming Party for all GPEM Students

Date: 26 October 2017, 5 p.m.

Place: Klub Riviera Remont, ul. Waryńskiego 12, Warsaw

Admission: Free

Host: WIP

Oprogramowanie MS Office dla pracowników oraz studentów PW

Centrum Informatyzacji PW udostępniło pracownikom Politechniki Warszawskiej oprogramowanie MS Office wraz z subskrypcją na okres 36 miesięcy. Każdy pracownik w ramach jednej licencji fizycznej ma możliwość zainstalowania, m.in. 5 kopii pakietu MS Office, np. na komputerze w pracy, w domu, tablecie, smartfonie.

Dodatkową korzyścią z zawartej umowy jest możliwość skorzystania z oprogramowania przez wszystkich studentów PW.

Więcej informacji na stronie PW: https://www.ci.pw.edu.pl/Aktualnosci/Oprogramowanie-MS-Office-dla-pracownikow-oraz-studentow-PW

Dan Peña - spotkanie z człowiekiem sukcesu

Dan Peña - człowiek sukcesu, milioner, trener

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Danem Peña, na którym opowie o swojej drodze do sukcesu mającej początek na przedmieściach Los Angeles.
Data: 23 listopada 2017, godz. 17.00-19.00
Miejsce: CZIiTT PW

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny po uprzedniej rejestracji >>

Przysposobienie biblioteczne dla I roku studiów INŻYNIERSKICH

W roku akademickim 2017/2018 Przysposobienie biblioteczne dla studentów I roku studiów pierwszego stopnia (INŻYNIERSKICH) będzie prowadzone drogą elektroniczną na Platformie Edukacyjnej Politechniki Warszawskiej >>

"Medicina – Scientia – Cultura" – konferencja w 150. rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej-Curie

W 150. rocznicę urodzin wybitnej polskiej laureatki dwóch nagród Nobla - Marii Skłodowskiej-Curie - zapraszamy do udziału w konferencji MSC2017: "Medicina – Scientia – Cultura", która odbędzie się w dniach 6-9 listopada 2017.
Zapisy oraz szczegółowe informacje na stronie www.msc2017.pl

Zobacz program konferencji:

WUT Monthly Meetings for Foreigners

Welcome to Poland! Feel like home

Monthly Meetings for Foreigners. Join us once a month and learn more about Polish rules and customs.

The first meeting titled Security in Poland will be held on 19th of October at 2.00 p.m. in the room 134 (Main Building of WUT).

More information: www.pw.edu.pl/meetingsforforeigners

Godziny dziekańskie 20.10.2017 dla semestru 1 studiów inżynierskich

Dziekan Wydziału Inżynierii Produkcji ogłasza godziny dziekańskie w dniu 20.10.2017 (piątek) dla studentów pierwszego semestru studiów stacjonarnych inżynierskich w związku z wyjazdem integracyjnym organizowanym przez WRS.

UWAGA: Godziny Dziekańskie w dn. 20.10.2017 r. dotyczą tylko zajęć prowadzonych dla grup: ID-AO-1, ID-MO-1, ID-IO-1, ID-GO-1.
Zajęcia zaplanowane na ten dzień uznaje się za zaliczone i nie podlegają odpracowaniu.
Pozostali studenci uczestniczą w zajęciach wg planu.

The Engineers Band ogłasza nabory!

The Engineers Band to działająca już od 10 lat Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej. Jest zespołem składającym się głównie ze studentów tej uczelni, którzy obok zapału do prowadzenia eksperymentów i licznych badań swoje serce oddają również muzyce. Jeśli grasz na instrumencie i chcesz poznać bliżej działania Orkiestry zgłoś się do nas przez facebook’a lub stronę orkiestra.pw.edu.pl i pojaw się na przesłuchaniach 9, 16 lub 26 października godz. 19:00 w DS Babilon przy ul. Kopińskiej 12/16, sala 19a. Zapraszamy osoby sprawnie posługujące się instrumentem, obyte z występami na żywo, z doświadczeniem w graniu różnorodnego repertuaru, ambitne, chętne do dłuższej współpracy.

Seminarium Elsevier - Jak napisać dobry artykuł naukowy

Wydawnictwo Elsevier, Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej oraz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW zapraszają na spotkanie, które odbędzie się dnia 16 października 2017 r. w budynku Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW przy ul. Rektorskiej 4, pok. 4.07.

Ustawa 2.0 - debata oraz konsultacje społeczne na temat ustawy o szkolnictwie wyższym

W dniach 10-11 października 2017 r. w CZIiTT PW odbędzie się debata oraz konsultacje społeczne na temat ustawy o szkolnictwie wyższym, tzw. ustawy 2.0.

Więcej informacji i rejestracja na stronie CZIiTT

I Forum Dialog Nauka-Biznes

W dniach 9-11 października 2017 r. w Gmachu Głównym oraz w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej PW odbędzie się I Forum Dialogu Nauka-Biznes.

Zobacz: program forum

Więcej na stronie: http://dialog.polskiewynalazki.pl/#/pl/

Inauguracja roku akademickiego 2017/2018

Uroczysta Inauguracja roku akademickiego 2017/2018 na Politechnice Warszawskiej odbędzie się 02.10.2017 r. (poniedziałek) o godz. 10:00 w Dużej Auli Gmachu Głównego PW.

Uroczysta Inauguracja na Wydziale Inżynierii Produkcji odbędzie się 02.10.2017 r. (poniedziałek) o godz. 14.15 w Gmachu Nowym Technologicznym (ul. Narbutta 85), sala 321. Uroczystości towarzyszyć będzie wystawa dorobku Kół Naukowych WIP. Po uroczystości wydawane będą legitymacje dla studentów I semestru studiów stacjonarnych (dla wszystkich kierunków studiów). >> sprawdź program >>

Wyspa Wynalazków / VII Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach

W dniach 18-20 października 2017 r. odbędzie się VII Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, któremu towarzyszyć będą Targi Biznes Expo. W ramach Targów, na Wyspie Wynalazków, zaprezentowane będą osiągnięcia naukowe uczelni wyższych, instytutów naukowo-badawczych z całej Polski. Jest to miejsce gdzie młodzi ludzie, utalentowani konstruktorzy, wynalazcy mogą zaprezentować swoje prototypy.

Strona WIP w nowej odsłonie

Budynek Nowy Technologiczny

Inżynieria Produkcji to przyszłość! Tradycja... i nowoczesność.

Nabory do ZPiT PW - jesień 2017

Nabory do Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej

9 i 11 października 2017 r. godz. 18:00

DS "Riviera", ul. Waryńskiego 12, pok. A222

Seminarium autorskie - książka wg Elsevier

Seminarium autorskie - książka wg Elsevier. Pisanie i rozwijanie dobrej książki (Elsevier book author seminar: Writing and developing a good book)

Data: 14 września 2017 (czwartek), godz. 10:00 - 11:40

Miejsce: Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW (ul. Rektorska 4, sala 4.05)

Rejestracja >>

Warszawski Salon Maturzystów 2017

Zapraszamy w dniach 7 i 8 września do Gmachu Głównego PW.

Salon Maturzystów Perspektywy to największe w kraju wydarzenie promujące oferty edukacyjne szkół wyższych. Jest to doskonała okazja, żeby zapoznać się z ofertą kierunków studiów, poznać szczegółowe zasady rekrutacji, a także odwiedzić uczelnię, na której chce się studiować. Organizatorzy przygotowują także dodatkowe atrakcje, które czekają na odwiedzających Salony Maturzystów w całym kraju: spotkania warsztatowe, prezentacje efektywnych metod nauki i zwalczania maturalnego stresu oraz możliwość konsultacji z fachowymi doradcami kariery. Sprawdź > program. Udział w Salonie Maturzystów dla wszystkich odwiedzających jest darmowy.

Seminarium – relacja podsumowująca wyjazd naukowy dotyczący projektu GETM3

logo CZIiTT PW pion

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW zaprasza na relację podsumowującą wyjazd naukowców w ramach projektu GETM3 – prace badawcze i relacja z mobilności do Newcastle w ramach programu RISE (H2020).
Prelegenci: dr Aleksandra Wycisk, dr Katarzyna Dziewanowska
Termin:  29 czerwca 2017 r. (czwartek), godz.17:00-18:30
Miejsce: Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, ul. Rektorska 4, sala 4.01

Kongres innoShare 2017 w CZIiTT PW

innoSHARE’17 – people, knowledge, impact – to 3. edycja Kongresu Polski Innowacyjnej skierowana do młodych naukowców, doktorantów, pracowników naukowych, studentów, pracowników działów R&D, przedsiębiorców i inwestorów zainteresowanych rozwojem rynku start-upów i wysokich technologii w Polsce.

Wydarzenie odbędzie się 21-22.06.2017 w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.

Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów Politechniki Warszawskiej

Biuro Karier PW oraz Dział Badań i Analiz CZIiTT zaprasza do udziału w badaniu: Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów Politechniki Warszawskiej.
Jeżeli wkrótce kończysz studia, zgłoś chęć udziału w VII edycji badania, które Politechnika Warszawska prowadzić będzie na początku 2018 roku.
Zależy nam na poznaniu Twojej opinii o studiach i rynku pracy!

Wydarzenia w CZIiTT PW

logo CZIiTT pion

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW zaprasza na wydarzenia:

22 czerwca 2017 r., godz. 17.00-19.00 - Spotkanie z serii LegalTech Polska

23 czerwca 2017 r., godz. 9.00 - Kongres „Fundusze Europejskie na Rzecz Rozwoju”

24 czerwca 2017 r., godz. 9.00-15.00 - Bezpłatne warsztaty „Zawody przyszłości”

Fotorelacja z Pikniku Naukowego 2017

Dnia 3 czerwca 2017 roku Wydział Inżynierii Produkcji wziął udział w 21. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, który odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy była Ziemia. Stanowiska naszego wydziału zajmowały w sumie powierzchnię trzech sąsiadujących namiotów, a pokazy dla odwiedzających prowadziły koła naukowe: Biomech, CIM, KNAP, Konstruktor, TiM, Organizator oraz studenci poligrafii. 

Zapraszamy do Galerii Zdjęć>>

CAREERDATE z Mondelez i H&M Logistics

Poznaj możliwości, jakie podczas nieformalnych rozmów rekrutacyjnych CAREERDATE oferują: lider FMCG MONDELEZ International i nowo otwarte CENTRUM DYSTRYBUCYJNE H&M Logistics. Zapraszamy na kawę z pracodawcami już 13 czerwca od 12.00 na Wydział Inżynierii Produkcji.
Rejestracja: http://www.stowarzyszenieabk.pl/careerdate_rejestracja
Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/474508269607839

13.06.2017 - seminarium wydziałowe

logo WIP

Dnia 13 czerwca 2017 r. (wtorek) o godz. 12:15 w sali NT 144 odbędzie się seminarium wydziałowe, na którym przedstawione zostaną dwa referaty przed otwarciem przewodu doktorskiego. Wystąpią: mgr inż. Wleed Al Ahmod (Instytut Organizacji Systemów Produkcyjnych WIP PW) z referatem pt.: „Model gospodarki o obiegu zamkniętym w eksploatacji maszyn i urządzeń technicznych z uwzględnieniem recyklingu” oraz mgr inż. Michał Hudycz (Zakład Inżynierii Spajania ITW WIP PW) z referatem pt.: „Metalizowanie tarciowe ceramiki AlN tytanem”.
Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do aktywnego udziału wszystkich: pracowników, doktorantów i studentów.